Ana sayfa Haber Sony ödülleri topladı

Sony ödülleri topladı

0

Sony, “iF ürün ve Tasarım ödülleri 2010″a 2″si altın, toplam 9 ödül ile imzasını attı

Sony, dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan iF ödülleri”nde bu sene 9 ödül aldı. Sony”nin BRAVIA ZX1 serisi ultra ince LCD televizyonu ve Cyber-shot DSC-TX1 dijital fotoğraf makinesi”iF Altın ödülü”ne layık görüldü.

Sony”nin teknolojisinin yanı sıra tasarımlarıyla eşsiz ürünleri, uluslararası arenada son derece saygın tasarım yarışmalarından biri olan iF ödülleri”nde büyük başarı kazandı. Böylece Sony, iF ödülleri 2010″da 2″si altın olmak üzere toplam 9 ödülü toplayarak, yarışmaya damgasını vurdu.

Sony, uzmanlığı olan hemen hemen tüm kategorilerde ödül aldı. HDR-CX520V Handycam video kamera, Sony VAIO X Serisi notebook ve PCM-M10 Linear PCM Recorder Sony”nin ödüllü ürünleri arasında yer alıyor. Yarışmaya 2.500″ün üzerinde başvurusu yapılan ürün olmasına rağmen, bunlar arasından sadece 50 tanesine “2010 iF Altın ödülü” verildi. Bu 50 özel ödülden 2 tanesi ise Sony”nin yenilikçi ve eşsiz tasarım anlayışının bir harikası olan BRAVIA ZX1 serisi ultra ince LCD televizyonu ve Cyber-shot DSC-TX1 dijital fotoğraf makinesinin oldu.
 

Sony”nin iF Altın ödüllü ürünleri

BRAVIA ZX1 Serisi
“Ultra ince LCD televizyon”

BRAVIA ZX1, 40 inçlik (102 cm) ekran genişliği ve 12.2kg*”lık ağırlığı ile dünyanın en ince ve hafif LCD televizyonu. En ince noktası 9.9mm olan bu televizyon, Sony tasarımcıları tarafından konulduğu her ortama büyüleyici bir güzellik ve şıklık katması amacıyla tasarlandı. Televizyon, kablosuz özelliğe sahip olduğundan evin her köşesine rahatlıkla konulabiliyor. Bir sehpanın üzerine yerleştirebileceği gibi ince çerçevesi sayesinde güzel bir High Definition resim gibi duvara monte edilebiliyor. ürünün minimalist tasarımı, düz arka panel, gereksiz kablo ve bağlantı parçalarına ihtiyaç duymayan yapısı gibi detaylarla mükemmele ulaşıyor. Sony”nin Monolithic Design anlayışının bir ürünü olan bu ultra-ince LCD TV modeli, oturma odasına yepyeni bir hava ve ilham katıyor.

 

 

Cyber-shot DSC-TX1
dijital kamera
önceki modellerin incelik özelliğine sahip olan DSC-TX1, fotoğraf kalitesi ve film çekebilme özelliği ile zenginleştirildi. T serisi kameraların karakteristik aluminyum lens kapağı özelliğine sahip bu kamera modeli, her iki tarafında da eğim verilmiş yan yüzey hatları ve düz ön yüzü, yuvarlatılmış lens çevresi gibi tasarım özellikleriyle geliştirildi. Böylece bir önceki modellerin ince ve sağlam görünümlerine karşı daha yumuşak detaylarla donatıldı. 5 farklı renk seçeneği ile sunulan kameranın ayrıcalıklı yumuşak eğimli yüzeyinin güzelliğini artırmak için lens kapağı parlak bir boya ile cilalandı. Altın renkli modelin kıvrımlı yüzeyine ise alüminyum boya harika bir parlaklık veriyor.

iF ödüllü diğer Sony ürünleri için devam edin
 

 

 

iF ödüllü diğer Sony ürünleri
VAIO X Serisi notebook PC
VAIO P Serisi mini notebook PC
CMT-DH70SWR / DH50R Mikro Ses Sistemi
BDV-Z7 Blu-ray Disc Ev Sinema Sistemi
HDR-CX520V Handycam video kamera
HDR-CX120/CX100/CX105E/CX106E Handycam video kamera
PCM-M10 Linear PCM Recorder

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here