Ana sayfa Haber Sony ödül alan filmi açıkladı

Sony ödül alan filmi açıkladı

0

 Topluluk oyları ve son olarak jüri kararına dayanan değerlendirme sürecinin ardından, efsanevi Pinewood Studios‘daki canlı web seminerinde Josh Cable’ın “72” adlı çalışmasıyla dünya çapındaki kazanan olduğu açıklandı.

Sony‘nin özel yarışması, “sınır yok” temasıyla dünya çapındaki içerik oluşturucularınyaratıcılığını ve azmini kutlamak için herkesin katılımına açık olarak başlamıştı. Büyük ödül ise yepyeni PXW-FS5‘ti. Dünyanın dört bir yanından 648 katılımcı, YouTube üzerinden #NoLimits etiketini kullanarak en fazla iki dakikalık kısa filmini gönderdi. Her bir bölgeden “en çok sevilen” on video, yerel Sony Bağımsız Sertifikalı Uzmanlarına sunuldu. Uzmanlar, dünya çapındaki finale katılacak olan bölgesel kazananları belirlediler. Dünya çapındaki sektör uzmanlarından oluşan jüri, ince eleyip sık dokuduktan sonra ödülü en çok hak edenin “72” adlı çalışmasıyla Avustralyalı Josh Cable olduğuna karar verdi. Film, 72 yaşındaki eski bir sporcunun kendine dair düşüncelerini, tutumunu ve kariyerini zarif bir şekilde anlatıyor.

Sony, “72” dışında diğer beş bölgesel kazananı da yeteneğinden ötürü takdir etti. Kazananlar: Benjamin Cotton – “Phone Addiction” (AB/Rusya); Cristhian Mendoza – “It”s not just a box” (Latin Amerika); Alex Rodriguez – “Hong Kong Urban Tour” (Güneydoğu Asya); Sebin Xavier – “Mind Your Mind” (Hindistan) ve Diyab Basheer – “Filmmaker” (Orta Doğu ve Afrika).

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here