Ana sayfa Haber Sony”nin yeni aksiiyon kameraları 4K yeni sensörler ve ağır çekim özelliklerine sahip

Sony”nin yeni aksiiyon kameraları 4K yeni sensörler ve ağır çekim özelliklerine sahip

0

Sony bugün görüntüleme alanındaki tüm uzmanlığını bir araya getiren yeni 4K Action Cam ve Full HD Action Cam”i piyasaya sürdü. Kameralar, kullanıcıların paylaşmak, kaydetmek ve gelecek kuşaklara göstermek için saklamaktan gurur duyacağı videolar çekecek. Yeni 4K FDR-X3000R ve Full HD HDR-AS300R Action Cam“ler, daha önce POV kameralarda “yeni nesil” olabilecek özelliklere sahip. Bunlar arasında, Sony”nin premium Handycam yelpazesinde kullanılan ve ilk defa Action Cam için uyarlanan Sony”nin patentli B.O.SS teknolojisi de bulunuyor.

Zihnimizle gerçek dünyayı algılama şeklimiz dikkate alınarak tasarlanan B.O.SS”in yeni Action Cam modellerine eklenmesi, kullanıcının sarsıntılı veya titreşimli videolar konusunda endişelenmesine gerek kalmadığı anlamına geliyor. Kullanıcılar bulundukları yerdeki etkinliğe odaklanabilirler. FDR-X3000R ve HDR-AS300R bir bisiklet veya araba ön paneline monte edilebildiği gibi, seçilen bir aksesuar yardımıyla elde dahi tutulabilir ve her zaman mevcut modellere kıyasla kayda değer ölçüde daha etkili görüntü sabitleme sunar. Güçlü sarsılmaları bile telafi eden bu gelişmiş görüntü sabitleme özelliği, 4K ve yüksek hızlı kayıt modlarında da bulunuyor.

Yeni modellerle birlikte, bir önceki modele kıyasla yaklaşık yüzde 30 daha küçük olan ve kameranın yanında gelen bağlantı adaptörünün yardımıyla opsiyonel Gidon Bağlantısı (VCT-HM2) gibi bağlantı aksesuarlarına da bağlanabilen, Sony”nin en son Canlı Ekran Uzaktan Kumandası2 da sunuluyor. Bu, aynı zamanda bilek kayışı olarak giyilebildiği gibi, çekim Kolu (VCT-STG1) veya yeni Parmak Kolu (AKA-FGP1) gibi çeşitli opsiyonel aksesuara da takılabiliyor. Kumandanın ana avantajını ise kameraya hiç dokunmadan güç açma/kapama ve kayıt başlatma/durdurma gibi çekim ayarlarını kontrol etme yeteneği oluşturuyor. Kullanıcılar, aynı zamanda PlayMemories Mobile™ uygulamasıyla kamerayı akıllı telefon ve tabletleri ile de kontrol edebiliyorlar. Yeni kamera ve Canlı Ekran Uzaktan Kumanda, benzer bir kullanıcı ara yüzü ve menü sistemine de sahip; sistem, menülerde dolaşmayı ve ihtiyaç duyulduğunda ayarları değiştirmeyi kolaylaştıran zengin kamera ayarları göstergeleri de bulunuyor.

FDR-X3000R üzerinde son derece dengeli 4K videolar çekebilmenin yanı sıra, hemFDR-X3000R hem de HDR-AS300R, nefes kesen 4K hızlandırılmış çekim videolar3 için yaklaşık 8.3-megapiksel aralıklı çekimler yapma seçeneği de sunuyor. Tek yapmanız gereken, ücretsiz Action Cam Movie Creator PC yazılımını kullanarak videolarınızı düzenleyip dilediğiniz kişilerle paylaşmak . Action Cam Uygulaması, aynı zamanda Full HD hızlandırılmış çekim videolar da oluşturabiliyor . Ancak sizi şimdiden uyaralım; bu sonuçlar arkadaşlarınız arasında kıskançlığa yol açabilir.

Kullanım kolaylığı ile harika sonuçların bileşimi, Sony”nin Action Cam gövdesinin altında saklı birçok farklı teknolojik mucize sayesinde sağlanıyor. Her iki yeni Action Cam modeli de Sony”nin amiral gemisi ɑ7 kameralarında bulunan ve Action Cam”de kullanım için optimize edilen aynı BIONZ X™ işlemci ile çalışıyor. Işık, bir Exmor R CMOS sensör ile yakalanırken yeni ZEISS® Objektif de mevcut modellere göre çok daha az bozulmaya sahip, daha doğal bir görüntü sunuyor.7 Görüntü sensörü ile işlemcinin bileşimi, daha gerçek renkler ve daha az “karelenme” efekti için, piksel gruplama olmaksızın tam piksel okumayı mümkün hale getiriyor. 4K”da 100 Mbps ve HD”de 50 Mbps olmak üzere, XAVC S™ formatında yüksek bit hızlı kayıtlar kaydedebilirsiniz . Aynı zamanda, FDR-X3000R 120p Full HD, HDR-AS300R ise etkileyici yavaş çekim görüntüler için 120p HD kayıtlar yapabiliyor. Stereo mikrofon, Rüzgar Gürültüsünü Engelleme özelliği ile, gerçekten istediğiniz sesi kaydedebilmeniz için, sesin net ve berrak olmasını sağlıyor .

Mevcut Action Cam modellerinde son derece popüler olan özellikler, yeni modellerde de bulunuyor. Bunlara, “geniş”, “orta” ve “dar” açı ayarlamaları ve kayıt sırasında değiştirilebilen pürüzsüz zumlama (3 kata kadar) da dahil. Aynı zamanda, Döngülü Kayıt, nefes kesen yavaş çekim aksiyon için 100p Full HD yüksek hızlı kayıt , Ustream platformu üzerinden Canlı Akış , Seri çekim ve beyaz dengesi ve otomatik pozlama değiştirmeyi manuel olarak ayarlama yeteneğini de sunuyor.

Su Sıçramalarına dayanıklı gövdeye sahip olan FDR-X3000R ve HDR-AS300R ile birlikte, 60 metre derinliğe kadar etkili tamamen suya dayanıklı bir Su Geçirmez Kılıf (MPK-UWH1) sunuluyor. Aynı zamanda, herhangi bir adaptör veya kılıfa gerek kalmaksızın çeşitli aksesuarlara takma esnekliğini veren dahili bir sehpa soketi sunarken, kamerayı çeşitli Action Cam aksesuarlarına bağlarken tüm terminallerde kameranın arkasına yerleştirerek HDMI, Micro USB veya mikrofon jakını kullanmayı daha da kolaylaştırıyor.

Sony”nin kendi dahili video yaratma uygulaması Highlight Movie Maker , görüntü noktaları, aksiyon sahneleri ve şimdi de insanların yüzlerini otomatik olarak seçerek arka plandaki müzik ile tamamlanan bir kısa film yaratıyor. Video üzerine yerleştirilen GPS verisi, maceralarınızı tam doğruluk ile arşivleyebilmeniz için dahili GPS tarafından kaydedilen hız verinizi ve lokasyon bilginizi okuyup rota ve hız bilginizi gösteren başka bir video dosyası oluşturuyor .

 

Gitgide büyüyen Action Cam aksesuarları yelpazesi, yeni Action Cam modellerini ideal şekilde tamamlayan iki yeni üye ile daha da güçleniyor. AKA-FGP1 Parmak Kolu, Action Cam”in Canlı Ekran Uzaktan Kumanda ile tek elle izlemeye ve kullanmaya imkan verirken ilginç düşük ve yüksek açılı çekimler için yaklaşık 120 dereceye kadar yukarı eğiliyor. AKA-MCP1 MC Koruyucu, Action Cam objektifi için ek bir koruma yüzeyi ekleyerek su geçirmez kılıf olmadan kullanıldığında toza, kire ve çizilmeye karşı koruma sağlıyor. Kılıfın gelişmiş AR kaplaması muazzam görüntü kalitesinin yanı sıra su ve yağ tutmaz özelliğe de sahip.

Yeni FDR-X3000R, HDR-AS300R, AKA-FGP1 ve AKA-MCP1, 2016 yılı içerisinde Türkiye”de satışa sunulacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here