Ana sayfa Haber Sony”nin medikal sahada kullanılacak olan yeni 4K kayıt cihazları kayıp verileri geçmişte...

Sony”nin medikal sahada kullanılacak olan yeni 4K kayıt cihazları kayıp verileri geçmişte bırakacak

0

Sony Profesyonel çözümler Avrupa, hastanelerin en yeni görüntüleme teknolojilerinden faydalanmasına olanak tanıyan Tam 4K IP çözümü lansmanını duyurdu. çözüm, yakın bir zamanda lansmanı yapılan ödüllü 4K cerrahi monitörleri (55 inç LMD-X550MD ve 31 inç LMD-X310MD) kullanarak görüntülerin saha içinde görüntülenmesini, kaydedilmesini ve Ethernet ağı üzerinden yönetilmesini sağlayan Medikal 4K Kayıt Cihazı ve İçerik Yönetim Sistemi’ni içeriyor.

Yeni HVO-4000MT; endoskopik ve laparoskopik kamera sistemlerinden, cerrahi mikroskoplardan ve uyumlu diğer görüntüleme sistemlerinden 4K video ve fotoğraf kaydetmeye yönelik bir 4K, 3D ve 2D medikal sınıf video kayıt cihazıdır. 

HVO-4000MT ile yakalanan görüntüler; hasta kayıtları için ya da uygulama ve eğitim amaçlı kullanılabilir. Kompakt ve taşınabilir kayıt cihazı; hastane ameliyathaneleri, medikal görüntüleme merkezleri, cerrahi merkezler, klinikler, muayenehaneler ve benzer sağlık hizmeti ortamlarında kullanıma uygundur. 

HVO-4000MT, dahili sabit disk sürücüsünde uzun süreli kayıt olanağı sağlar. Bu kayıt cihazı, dahili 4 TB sabit sürücüsüyle 4K’da bile yüksek depolama kapasitesi sunarak cerrahların disk alanının bitmesi konusunda endişelenmeden uzun prosedürleri kaydetmelerini sağlar. Kaydedilen videolar, depolama amacıyla hastane ağları üzerinden harici USB sabit sürücüsüne, anlık belleğe veya CIFS sunucusuna aktarılabilir. Ayrıca görüntüler; diğer danışmanlarla paylaşılabilir, eğitim amaçlarıyla kullanılabilir ve İçerik Yönetim Sistemi’ne aktarılabilir.

HVO-4000MT, medikal güvenlik standartlarına uyacak şekilde tasarlanmış ve medikal uygulamalar için optimize edilmiştir. Bu ekipman, ameliyat alanına odaklanan yüksek çözünürlüklü kameralardan uzun süreli ve yüksek kaliteli video kaydı yapabilir. Görüntüler, kayıt cihazının bir ağa bağlanmasıyla ameliyathane dışındaki diğer medikal personel tarafından da yüklenebilir ve görüntülenebilir.

4K özellikli yeni CMDS-MS20MD İçerik Yönetim Sistemi, 4K medikal kayıt cihazlarından ve diğer kayıt cihazlarından alınan kayıtlı 4K video verilerinin ağ temelli bir şekilde aranmasını ve yönetilmesini sağlar. Yeni uygulama, 4K/HD medikal videoların ve hareketsiz görüntü dosyalarının depolanmasını, yönetilmesini ve arşivlenmesini etkili bir şekilde kolaylaştırır.

Medikal kameraların ve video cihazlarının sayısının artmasıyla birlikte, çeşitli kaynaklardan gelen bu içeriğin etkili biçimde yönetilmesi temel bir sorun haline gelmiştir. CMDS-MS20MD bu sorun için ideal bir çözüm sunar. Bu sistem; Sony HVO-4000MT gibi medikal kayıt cihazları tarafından oluşturulan video içeriğini yönetebilir ve video düzenleme işlevi sağlar. Ayrıca akışı yapılan video içeriği, doğrudan bağlı IP kameralardan ve canlı kodlayıcılardan canlı olarak yakalanabilir. 

EMR de (Elektronik Medikal Kayıtlar) dahil olmak üzere modern hastanelerin tüm BT ortamlarına kusursuz biçimde entegre olan CMDS-MS20MD, bağlı kayıt cihazlarının ve istemci terminallerinin sayısının artmasıyla birlikte kolayca ölçeklenebilir. Sunucu uygulaması Windows ortamında çalışırken, istemci uygulaması popüler web tarayıcılarında çalışır. CMDS-MS20MD HIPAA* ile uyumlu olduğundan veriler güvenli biçimde depolanır ve yalnızca yetkili kişilere erişim izni verilir. Sony, 4K videoların IP tabanlı bir biçimde işlenmesini destekleyen bu yeni ürün yelpazesiyle günümüzde medikal alanında ortaya çıkan çok çeşitli görüntüleme ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here