Ana sayfa Sektörden Sony”nin ISE 2015″teki 4K mucizeleri

Sony”nin ISE 2015″teki 4K mucizeleri

0

 

 

 

Sony, “Beyond Definition” temasıyla Amsterdam’daki ISE 2015 fuarında, yeni AV ürünleri ve çözümlerindeki geniş yelpazesini tanıtıyor. Yeni nesil lazer teknolojiler ve 4K teknolojilerin ayrıntılarını sergilerken dünyanın ilk 4K ultra kısa yansıtma açılı lazer projektörü, yeni 7000 lümen 3LCD Lazer projektörü ve yeni nesil sunum çözümü olan Vision Presenter, fuarda baş rolde.

Sony, dünyanın ilk 4K ultra kısa yansıtma açılı lazer ışık kaynaklı projektörü VPL-GTX1′, avrupa’da ilk defa sergiliyor. Bu projektör modeli, müzeler, tasarım simülasyonu, bilgi ekranı, petrol ve benzin, simülasyon ve video duvarı gibi uygulamaları görsellerini B2B ve ticari uygulamalar için tasarlandı. Projeksiyon teknolojisindeki son gelişmelerden olan 4K SXRD, lazer ışık kaynağı ve ultra kısa yansıtma açısı özelliklerini bir araya getiren bu üst düzey cihaz, görüntü kalitesi ve lamba değiştirme, bakım olanaklarını tahmini 20.000 saatlik çalışma süresi sayesinde ulaşılan büyük yoplam sahip olma maliyeti ile tasarruflu bir deneyim sunuyor.

2000 lümen renkli parlaklık ve üst seviye kontrast oranı sunan projektör, altyapısı sayesinde sıfır mesafeden bile yüksek çözünürlüklü görüntüler yansıtabilir. Düşük fan gürültüsü ile de kullanıcıların izleme keyiflerini yarıda bırakmıyor. 

 

 

 

Yelpazenin diğer ürünleri ise, 7000 lümen renkli parlaklığı ile 3LCD lazer projektörü olan yeni VPL-FHZ700L ve dünyanın ilk 3LCD lazer projektörü olduğu söylenen VPL-FHZ55, VPL-GTZ1 ve Sony‘nin diğer lazer projektörleri gibi bu projektörler de bakım gerektirmeksizin tahmini olarak 20.000 saatlik çalışma süresi sunarak tasarruf sağlıyor. Bununla birlikte, %100 parlaklık sunan, renk ayırma ve görüntü bozulma hataları olmayan Sony 3LCD lazer teknolojisi, çok çeşitli uygulamalarda performansından ödün vermeden görüntüleri sağlıyor. Anında açıma – kapanma, eğme açısız tasarım, kenar karıştırma ve geniş aralıklı dikey-yatay lens kaydırma özellikleriyle VPL-FHZ700L, çeşitli arabirimler ve isteğe bağlı yedi lens opsiyonuyla esneklik de sunuyor.

 

Geçtiğimiz yıl lanse edilen Vision Presenter PWA-VP100, üzerine eklenerek yeni nesil teknolojileriyle ISE 2015’te canlı olarak sergileniyor. Tüm içerikleri tek bir ekranda bir araya getirebilen Vision Presenter 2.0, tek bir parmak hareketiyle kontrol edilebilen dinamik sunumlar oluşturabilir. HDCP desteği, içerik yansıtma, geliştirilmiş ve çoklu ekran özellikleriyle Cision Presenter, aynı anda hem sunum yerindeki, hem de uzaktaki izleyiciler ile iletişim kurmak isteyen kişiler için çözüm oluşturuyor. 

Sony’nin yakından tanınan, yeni nesil profesyonel BRAVIA monitörler de sergileniyor. 55″, 65″ ve 85″ ekran boyutları bulunan BRAVIA 4K LED profesyonel ekranlar, kurumlara daha parlak görüntüler, akıllı özellikler ve düşük maliyetler sunuyor. Ek kutu veya oynatıcı aparatlar gereltirmeyen bu ekranların tamamı, kullanımı kolay TDM Bilgi Ekranı yazılımıyla HTML5 içerik oluşturma avantajı ve gelişmiş kontrol özellikleri içeriyor. 4K modellerinin uygun fiyatlısı olan BRAVIA B2B ekranlar, gelişmiş ve kullanımının kolay olduğu kurumsal çözüm sağlıyor.

üniversiteler, müzeler, şirketler, kütüphaneler, finans kuruluşları ve birçok kuruluşun müşterilerle daha etkili iletişim kurması için tasarlandı.

 

 

Sony BRAVIA 4K‘ların alt başlıkları:

Yeni PMW-PZ1 medya oynatıcısı:

4K bağımsız ortam oynatıcıyı avrupa’da ilk kez lanse ediliyor. Taşınabilir bir 4K ortam oynatıcısı özelliği barındıran ürün, XAVC ve MPEG422 gibi Sony AV ekipmanı tarafından üretilen çok çeşitli dosya formatlarını ve codev’lerini yürütebilir. ürün, Haziran 2015’te piyasaya çıkacak.

Canlı Etkinlik Prodüksiyonu:

Anycast Touch AWS-750′nin en yeni özellikleriyle sergileniyor. canlı prodüksiyon alanında deneyimi olmayanlar için de kolay erişimi sunuyor. Yeni esnek akış seçöenekleri ve IP ağları üzerinden uzak ağ kameralarını kontrol edebilme özelliğiyle Anycast Touch, taşınabilir prodüksiyon sistemi. 

Optical Disk Archive:

Uzun vadeli dijital depolama hizmeti. Farklı sektörlerde gittikçe daha fazla sorun haline gelen depolama, Optical Disk Archive formatı ile değerli içerikler harici sürücüler veya LTO kasetten daha güvenilir bir depolama aygıtı.

Sony, üç farklı 4K SRX-T615 simülasyon projektörü, Sony’nin kenar karıştırma teknolojisinden faydalanarak 12Kx2K projeksiyon sunuyor. Sony, 8K CMOS sensöre ve F65 ham verilerden 8Kx 4K’ya kadar en yüksek çözünürlükte görüntüler üretmek için tasarlanan Super Resolution Demosaicing teknolojisine ve iş akışı çözümüne sahip olan F65 sinema film kamerası ile farklı ortamlarda yüksek çözünürlüklü görüntüler oluşturuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here