Ana sayfa Haber Sony”nin insansız hava araçlarının Xperia satışlarını yükseltmesi bekleniyor

Sony”nin insansız hava araçlarının Xperia satışlarını yükseltmesi bekleniyor

0

Sony Xperia‘ların yaşadığı bazı piyasa problemleri Sony‘nin Xperia departmanında bazı yeni kararlar almasını sağladı. Bahar döneminde tanıtılan insansız hava aracı olan Areosense, Sony’nin ZMP firmasıyla ortak çalışmasının bir ürünüydü. Sadece basın kitleri yayımlandı, altyapısı ile ilgili bilgiler verildi buna karşın nerede ve nasıl kullanılacağı ile ilgili bir detay verilmedi. Sony‘nin drone‘larıyla ilgili Bloomberg ayrıntılı raporlar hazırlarken, drone piyasasının Xperia‘ların kategorilerinde genişlemesine neden olacak girişimler var. Sony Xperia model akıllı telefonların lansmanlarından edindiğimiz bilgilere göre ise Sony, özellikle lojistik, kültür, seyehat ve mimari sektörlerinde bazı mobil ürünler kullanılmasını istiyor. Bloomberg’ün raporlarıyla birlikte Sony kanatından gelen bilgilerin puzzle’ları tamamlandığında ise bu Sony Aresense tipi drone’lar, Sony Xperia modeli akıllı telefonlar ile birlikte kullanılıp, farklı bir pazar oluşturacaklar. Sektörel akıllı telefonların piyasa hakimiyetini barındıran BlackBerry, Samsung gibi üreticilere yeni bir kategori cephesi açılıyor böylelikle.

Sony Aerosense, henüz prototip halinde, YouTube‘da kalkış videoları, uçuş videoları yükleniyor ve önü oldukça açık gibi görünüyor. Sony, bu insansız hava araçlarını IFA 2015’te sunmayacak olsa bile 2016’da kesinlikle Sony damgalı bir insansız hava aracı tanıtımları gerçekleştirilecek. 

Şimdi ki soru şu; Sony, bu drone’lar için yeni bir Xperia modeli mi tanıtacak, yoksa Xperia Z5‘lerde Sony Areosense ile igili özellikler mi bullunuyor, hiçbir bilgi, haber veya sızıntı yok bu detayla ilgili.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here