Ana sayfa Donanım Sony”nin ikinci nesil optik disk arşivi sisteminde Panasonic”in imzası da var

Sony”nin ikinci nesil optik disk arşivi sisteminde Panasonic”in imzası da var

0

Sony, Panasonic ile birlikte geliştirdiği yüksek kapasiteli optik ortamların kullanıldığı ikinci nesil Optik Disk Arşivi sistemini görücüye çıkarttı. Yüz yıllık raf ömrü biçilen bu en yeni ortam, tek bir kartuşun kapasitesini 3,3TB”ye çıkarıyor. İkinci nesil Optik Disk Arşivi sistemi, aynı zamanda 8 kanallı optik sürücü birimi sayesinde okuma/yazma hızlarını bir önceki neslin iki katına yükseltiyor ve 4K videolar ile gerçek zamanlı çalışarak kullanıcıların artan veri depolama ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Optik Disk Arşivi teknolojisi, near-line uygulamalar, derin arşiv depolama veya afet yedeklemesi sistemlerinde kullanım için tasarlandı. Donanım, bağımsızdan büyük, ölçeklendirilebilir robotik arşivleme sistemlerine kadar değişen geniş bir yelpazede yapılandırılabiliyor. Optik Disk Arşivi Generation 2″nin ana bileşenlerini bir bağımsız USB sürücü birimi (ODS-D29OU), robotik sistemlerde kullanıma yönelik bir 8GB fiber kanal kütüphane sürücü birimi (ODS-D280F) ve Optik Disk Arşivi ortam kartuşu (ODC3300R) oluşturuyor.

Yeni bağımsız USB Sürücü Birimi (model ODS-D280U), fiber kanal kütüphane sürücü birimi (model ODS-D280F) ve Optik Disk Arşivi Kartuşu (model ODC3300R), 2016″nın üçüncü çeyreğinden itibaren Türkiye”de temin edilebilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here