Ana sayfa Haber Sony”nin hacklenmesi ve ulusal güvenlik(?)

Sony”nin hacklenmesi ve ulusal güvenlik(?)

0

Sony problemlerini kendi içerisinde halletmeye çalışırken, ABD’nin güvenlik örgütleri işi daha fazla “kaşıyarak” zaten kanayan yarayı daha fazla deşiyorlar. Sony’nin ilk açıklaması bulguların Kuzey Kore olmadığı yönündeydi. Daha sonra ABD örgütleri devreye girerek; “hayır, işin içerisinde Kuzey Kore var!” açıklamasıyla ortalığı daha fazla karıştırdı.

Şimdi de işin içine – zaten FBI gibi örgütler varken- Barack Obama girince Sony’nin hacklenmesi durumu daha da garip hal aldı ve durum ile ilgili kırmızı alarm verilerek “ulusal güvenliği tehdit” açıklaması yapıldı. Aslında işin içerisinde hack örgütlenmeleri ve internet üzerinden saldırılar olunca, değneğin ucu onlara dokunabileceği için bu konudaki endişelerini belirtiyorlar.

Bu arada, Sony belki hackerlardan en çok pay alan şirketlerden. Bu konuda araştırmalarımıza göre -tam olarak sonuçlanmasa da- “Sony iyi ama çevresi kötü” gibi bir sonuç çıkarıyoruz. PayPal aracılığı ile PS3’ün hacklenmesi, daha sonra hackerlar ile oyun şirketlerinin anlaşmazlığı sonucu tekrar PlayStation Network’un hacklenmesi ve son olarak Sony Pictures’ın ürünü olan “The Interview” filminin hedef alınması Sony‘i bahtsız kılan sebeplerden..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here