Ana sayfa Haber Sony”nin estetik Xperia XZ2 Compact modelinin prototipi sızdırıldı

Sony”nin estetik Xperia XZ2 Compact modelinin prototipi sızdırıldı

0

Yeni bir Sony cihazına ait yeni görütüler su yüzüne çıktı bu hafta. Resimlerde yeni bir telefonun dış bölümünün tasarımı görünüyordu. Verilen bilgiye göre bu resimler, Xperia XZ2 Compact’a aitti. XperiaBlogn.net’te söylendiğine göre ‘Grisha’ adlı bir kullanıcı, siteye bir prorotip görüntüsü göndermişti. Gönderilen fotoğraf, Japon teknoloji devinin yeni amiral gemisi modelinden beklenen tasarım tercihleriyle uyumlu görünüyor. XperiaBlog kullanıcısı ‘Alex Norris’ de ‘plate+human’ sloganıyla sızdırılmış görüntüler yayınladı. Telefonun, kullanıcının eline rahat şekilde oturacağını ifade ediyor slogan. 

Xperia XZ2 Compact’a ait tasarım öğeleri, firmanın standart estetik normunu almış görünüyor. Genel bir tanımlama yapacak olursak cihaz, tek elle ya da elleri küçük olanların kullanımı için tasarlanmış, küçük bir telefon. Bunun gibi telefonun bir çok yapısal bileşeni de ergonomik kullanım kolaylığı sağlamayı hedefliyor. Cihazın ekranı köşeden köşeye 5 inç uzunlukta olmakla birlikte, daha önceki Xperia cihazlarına oranla kısmen daha küçük kenarlıklara sahip. Ekranın alt köşeleri de kısmen yuvarlaklaştırılmış metal kenarlıklara sahip. Daha önceki Sony cihazlarının elde tutulma biçiminde yapılan değişikliğin yanında, yeni Xperia XZ2 Compact modelinin arka yüzünde de bir parmak izi okuyucusu bulunacağı söyleniyor. Ve son olarak Sony’nin 3.5mm kulaklık girişini cihaza yerleştirmediğini görüyoruz.

Sony, akıllı telefon üretiminde yabancı olmadığımız bir marka. Xperia serisi yıllardır varlığını sürdürüyorlar. öyle ki bazıları, ilk Android cihazlar arasında yer alıyorlar. Teknoloji devi Sony televizyon hoparlör ve diğer tip elektronik cihazlar üretiyor olmakla birlikte, cep telefonu üretimini de beraberinde devam ettiriyor. 2013 yılında çıkardığı IP57 sertifikasına sahip Xperia Z modeliyle ilk su geçirmez akıllı cihazlardan biri olarak değer kazanıyor Sony. Sektördeki diğer ilklerinden biri ise 2016 yılında çıkardığı 4K çözünürlüklü ekrandı. Sony’nin cep telefonu alanında dünya çapında önemli bir paya sahip olmamakla birlikte, nitelikten çok niceliğe önem vermeye devam ediyor. 

Xperia XZ2 Compact önümüzdeki hafta düzenlenecek olan MWC 2018 fuarında sergilenecek. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here