Ana sayfa Haber Sony”nin dizüstü modelleri 2016″da tanıtılabilir

Sony”nin dizüstü modelleri 2016″da tanıtılabilir

0

Görsel kaynak: Andreas Voegele, Flickr

2015’in dizüstü standartları belli olmuşken bu dizüstü modellerine güç vereceği hafıza birimleri de Apple MacBook‘un tanıtılmasıyla birlikte iyice belirgin olmaya başladı. Daha fazla incelik sağlanması için üreticiler SSD modellerine yöneliyorken Samsung‘un hafıza birimleriyle ilgili radikal değişiklikleri ve kararları bulunuyor. Dell XPS 13 ile birlikte “sonsuz ekran” tasarım dilini de tanımış olduk, zaten 2014’ün son çeyreği itibariyle dizüstü modelleri ve akıllı telefon modelleri üreticiler için bir çeşit patentli teknoloji tanıtım mecrası haline geldi. 4K görüntü teknolojileriyle fazlasıyla kafa yoran Sony, Vaio’dan geçtiğimiz yaz aylarında ayrılığını resmen duyurdu, Vaio, Japonya’da  yoluna devam ederken Sony kendisini profesyonel çözümlere ve mobil teknolojilere adamış durumda.

Hal böyleyken, durum böyle kalmayacak aslında. Windows 10, Intel destekli olarak (kurumsal yüzüyle) gelişiyorken ve yaz döneminde PC’lerimize girecek olmasıyla birlikte Sony de bu alanda boş kalmayabilir. Sony’den, 2016 itibariyle hafıza birimi olarak tatmin sağlayabilecek, 4K destekli, AMD’li bir PC yelpazesi bekliyoruz. Mobil kullanım odaklı, şarjı ile kablosuz kullanıma uygun ve hafifliği ile tabletleri aratmayacak bir dizüstü bilgisayar modeli karşımıza sadece Sony damgalı çıkabilir ve bununla birlikte içerisinde Adobe, Autodesk gibi programların ön yüklü olmasını bekliyoruz. 

üstelik, Sony’nin bu dizüstü modelinin, üreticinin VR gözlük projesi olan Morpheus Project‘in de fazlasıyla etkisi var. Artık PC’lerin altyapıları VR gözlüklerine yönelik olarak da tasarlanıyor. Oyun severleri fazlasıyla mutlu edecek, tasarımcıları da fazlasıyla heyecanlandıracak bir 2015 ve 2016 yılı bekliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here