Ana sayfa Haber Sony”nin dev Xperia tablet projesi neye yönelik?

Sony”nin dev Xperia tablet projesi neye yönelik?

0

Editörün notu: Technotoday özel haberidir, alıntılarda lütfen kaynak belirtiniz.

öğrendiğimiz kadarıyla Sony, Xperia ailesinden 13″ boyutlarında yeni bir tablet modeli tanıtacak. Microsoft’un ürünlerinde yapmaya çalıştığı gibi; çerçevesiz tasarımla dikkat çeken olan yeni Xperia tablet modeli MWC 2016 fuarında tanıtılabilir. Sony, Vaio gibi değil solo olarak üreteceği model içeriğinde bugünlerde tekrar popülerleşen surface kullanımlı bir donanıma sahip olması bekleniyor. Beklentilere göre ekran çözünürlüğü kapsamında 4K çözünürlük tercih edilebilir fakat Sony, mobil teknlojilerinde 4K’ya pek yanaşmadığı için, süreç açısından Xperia Z5‘te olduğu gibi render altyapılı bir 4K modeli gelebilir. Apple, Microsoft ve Google, surface tabletlerini profesyonel kullanıcılara göre tasarladılar ve büyük oranda şirketlere toplu satışlarla bu tür tabletleri pazarlayacaklar. Bugün Surface Pro 4 tanıtılacak, iPad Pro henüz tanıtıldı, Google’ın Pixel C modeli de dikkat çekiciydi kurumsal teknolojiler açısından. 

Aslındma Sony’nin yapmak istediği daha farklı bir durum. Apple veya Microsoft gibi profesyonellere pazarlayacaklar fakat sektörel beklenti tamamiyle farklı. Sanırım Sony, bu konuda Dell’e rakip olmayı amaçlayacak çünkü Dell’in kurumsaldaki müşterileri çok daha fazla bilgi-işlem gerektiren oluşumlarda yer alıyor. örneğin bir arıtma tesisi, güvenlik sisteminde mutlaka Dell kullanır. Sony’nin yeni tablet modeliyle almak istediği sektör de Dell’in içerisinde sektör olmakla birlikte, bankacılık gibi sektörlerde de kullanılacak. 

Tabletin altyapısı, işlemcisi veya detaylı boyutları şimdilik bilgiler dahilinde değil. Kaynaklara göre Xperia Android tabletlerin dışında, Windows 10 işletim sistemine sahip olacak bir model geliyor.

Bunun yanısıra, Sony artık drone üretimine de başladı. Bu drone üretimleri işbirliği çerçevesinde üretiliyor ve konsept olan modeller havada test uçuşlarını gerçekleştirmeye devam ediyorlar. Sony’nin bu drone dünyasıyla ilgili bir girişimi de olacaktır ancak drone pazarı gerçekten mobil teknolojiler açısından biraz daha düşük rakamlara ulaşan, kısıtlı büyümekte olan bir kategori. Böylece Sony’nin sadece drone sektörüne yoğunlaşması neredeyse imkansız, sadece kendisinin yön verebileceği bir drone sektörü projesi olabilir. Aslında drone girişiminden çok, Sony’nin drone’larıyla yapmaya çalıştığı şey havadan güvenlik çözümleri ve yayıncılık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here