Ana sayfa Donanım Sony’nin 4K çift projeksiyon sistemi DCI sertifikası aldı.

Sony’nin 4K çift projeksiyon sistemi DCI sertifikası aldı.

0

İstanbul, 22 Temmuz 2015 – Sony Dijital Sinema 4K, yalnızca 4K ürünlerden oluşan ürün yelpazesindeki tüm projektörlerin görüntü kalitesi alanında sektörün zorlu standartlarına uyduğunu duyurdu.Büyük sinema ekranları için en uygun tercih olan Sony’nin SRX-R515DS 4K Projeksiyon çözümünün DCI (Digital Cinema Initiatives) tarafından belirlenen teknik özellikleri karşıladığı onaylandı. Böylece operatörler ve izleyiciler kristal netliğinde, etkileyici görüntülerin tadını çıkarabilecek.

Kısa bir süre önce CineEurope’ta duyurulduğu üzere, National Amusements Birleşik Krallık’ın Reading kentindeki yeni XPlus birinci sınıf ekranları için SRX-R515DS çift projeksiyon sistemini seçti. İtalya’da ise Cinema Andromeda, Multisala Ciaky ile birlikte SRX-R515DS’yi seçti.

Avrupa ve Kuzey/Güney Amerika Sony Dijital Sinema 4K çözümleri Başkan Yardımcısı David McIntosh, “Sony olarak operatör müşterilerimize, günümüzün yeni dalga birinci sınıf büyük formatlı ekranları da dahil olmak üzere her sinemaya uygun DCI uyumlu projektörlerin eksiksiz ürün yelpazesini sunduğumuz için gururluyuz.” dedi.McIntosh sözlerini şöyle sürdürdü: “SRX-R515DS geçen ay Barcelona’da düzenlenen CineEurope fuarında inanılmaz beğeni topladı. Avrupalı operatörlerden aldığımız geri bildirim, görüntü kalitesinin faaliyetleri için gerçekten fark yaratan bir faktör olduğunu net biçimde gösteriyor. özellikle hızla büyüyen PLF segmentinde, DCI onaylı SRX-R515DS çok cazip bir teklif sunuyor.”

 

SRX-R515DS 4K çift Projeksiyon Sistemi

Birinci sınıf büyük formatlı (PLF) ekranlara yönelik olan SRX-R515DS, her iki projektördeki benzersiz
yüksek basınçlı cıva lamba dizileri sayesinde sektördeki en iyi 4K görüntü kalitesini ve en düşük toplam sahip olma maliyetlerini sunuyor. İki adet Sony SRX-R515 projektörü bir araya getiren çözüm, 2D sunum amacıyla beyaz perdede 1,8 kazançla 14 ft L için 19,5 m veya 3D sunum amacıyla gümüş perdede 2,4 kazançla 4,5 ft L için 23 m genişliğe kadar ekranlarda (kuruluma bağlı) referans ışık seviyeleri sunuyor. Daha küçük ekranlarda sistem, günümüzün ışık seviyesi standartlarının ötesine geçen 3D görüntüler yansıtmak isteyen gösterimciler için ışık çıkışında çok daha fazla hareket alanı sağlıyor.

SRX-R515DS,etkileyici 4K ayrıntılar ve zengin, gerçekçi renklerle izleyicileri filmlerin içine çeker. SRX-R515 projektör kafasının sektör lideri 8000:1 kontrast oranı performansını kullanan SRX-R515DS, derin siyahlar ve ışıltılı vurgulara sahip mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sunuyor.Gösteriler arasında 2D veya 3D sunum yapılandırması, her projektöre sadece statik 3D polarizasyon filtrelerinin eklenmesini gerektiriyor. Diğer “üçlü flaş” çözümlerinin aksine, sol ve sağ göz görüntüleri sorunsuz, doğal görünen, gözü yormayan 3D için devamlı olarak yansıtılıyor.

Projektör çifti yan yana veya dikey olarak konulup her projeksiyon kabinine uyacak şekilde çalıştırılabiliyor. Piksel piksel gerçek 4K görüntü sunan sinema ekranının genelinde hassas biçimde kalibre edilmiş görüntüler için iki projektörün birleşimini optimize eden dahili otomatik hizalama sisteminin kullanıldığı ayar işlemi hızlı ve kolay yapılıyor.

Sony Dijital Sinema 4K teknolojisi, film izleyicilerine her boydaki ekranda olağanüstü ayrıntılar, kontrast ve renkle sinemanın her koltuğundan inanılmaz görüntü kalitesini tecrübe etme şansını veriyor. Sony Dijital Sinema 4K projeksiyon sistemleri izleyicilere 2D veya sorunsuz, gözü yormayan 3D çözümleriyle evde yaşayamayacakları kadar gerçekçi ve çarpıcı bir görsel deneyim sunuyor. Sony 4K, HD TV veya önceki nesil 2K dijital sinema projektörlerinden dört kat daha fazla çözünürlük sunuyor.

Hem izleyicilerin hem de sektörün tercihi olan 4K; Paramount, Warner Brothers, 20th Century Fox ve Sony Pictures’ın filmleriyle Hollywood’daki yerini sağlamlaştırdı. Martin Scorsese (“Para Avcısı”), Christopher Nolan (“Kara Şövalye Yükseliyor”, “Yıldızlararası”), M. Night Shyamalan (“Dünya – Yeni Bir Başlangıç”), David Fincher (“Ejderha Dövmeli Kız”, “Kayıp Kız”), Paul Greengrass (“Kaptan Phillips”) ve Harald Zwart (“Karate Kid”) gibi yeni gişe filmlerini 4K formatında çeken önemli Hollywood isimlerinin de desteğini kazandı. 2014 Cannes Film Festvali’nde Altın Palmiye ödülünü sinema gösterimi için Sony F65 CineAlta kamerayla 4K formatında çektiği “Kış Uykusu” filmiyle kazanan ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceyhan da 4K’yı tercih etti.

Yüksek miktarda 4K projeksiyon sistemi kuran tek üretici olan Sony, dünyanın en büyük ve en prestijli sinema zincirlerinin yanı sıra bağımsız sinema salonları ve sanat evi sinemalarına da hizmet vermektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here