Ana sayfa Haber Sony”nin 2017 görüntü teknolojileri 4K ve kontrast özelliği ağırlıklı

Sony”nin 2017 görüntü teknolojileri 4K ve kontrast özelliği ağırlıklı

0

Sony Electronics daha geniş parlaklık aralığı ve daha yüksek kontrast parametrelerini oluşturduğunu iddia ettiği  yeni 4K HDR televizyon serisini duyurdu. Yeni BRAVIA TV”ler, yeni nesil görüntü işlemcileri ve görüntüleme cihazları kombinasyonu ile 4K HDR (Yüksek Dinamik Aralık) odaklı geliştirildi.

HDR yelpazesi, video aktarma hizmetleri, 4K UHD Blu-ray ve son olarak da PlayStation4 oyunlarının sunulması ile büyük bir genişleme gösterdi. Şimdi ise, doğruya yakın görüntü işleme teknikleri, tam da film yapımcıları veya oyun geliştiricilerin istediği seviyede sunulmasında önemli bir rol oynuyor. Sony”nin amiral gemisi Z serisinden 4K HDR Processor X1 Extreme”in gelişimi  ile HDR alanında gerçekleştirdiği ciddi atılım geniş bir çevrenin övgüsünü kazanmıştı. Sony, iki yeni TV serisi ile, 4K HDR Processor X1 Extreme”in bir son halini daha geniş bir kitleye ulaştırmak istiyorlar.

Sony, daha geniş bir 4K HDR ekran seçkisi sunabilmek amacıyla, 4K HDR OLED TV”yi “BRAVIA OLED”olarak sunacak. A1E serisi, X1 Extreme ile üstün OLED resim kalitesi, büyük ekranlı TV”lerde Bravia’ların 4K-OLED melezini sergileyecek.

Android TV, filmler, müzik, fotoğraflar, oyunlar, arama, uygulamalar  yeni Bravia’da yerini aldı veİç TV”nizi kontrol etmek için, Sesli Arama. Yerleşik Chromecast ile, içerikleri akıllı telefon veya tabletlerden TV’Ye yansıtabilmek adına yeterli yazılım desteği var. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here