Ana sayfa Donanım Sony”nin 2015 yılı planlarını araştırdık

Sony”nin 2015 yılı planlarını araştırdık

0

Yavaş yavaş yılbaşına da yaklaşmamızla birlikte, çok geç olmadan firmalar da 2015 yılı planlarını tamamlamaya başladılar. Aksi bir durum ile karşılaşmamak adına üstüne basa basa geliştirdikleri yeni projeler, basına zaman zaman yansıması ile birlikte çok da gizli olmadan çalışmalar yürütüldü.2015 yılına iddialı ve hazır girecek bir firma da Sony. Firma, temmuz ayı içerisinde yeni yıl planlarını az-çok belli etmesi ile birlikte süprizlerle de 2015 yılına giriş yapacak. Bunlar, daha önce de haberlerimizde aktardığımız gibi önümüzdeki sonbahar dönemi içerisinde satışa sunulacak olan Sony Xperia Z3 ve Sony Xperia Z3 mini . Bunlar, elbette buzdağının görünen yüzü ancak sürprizler ne olacak?

Tabletler, Z3  ve Compact, Z3 mini‘nin yanı-sıra Sony donanım, yazılım ve inovasyon yeniliklerini de 2015 yılı itibariyle kullanıcılarına sunması bekleniyor. öncelikle, Sony Xperia‘lar için yeni arayüz tasarımı güncellemesi kullanıcılara sunulacak ve arayüz değişiklikleri içerisinde PlayStation 4 ve Sony akıllı TV‘lerde de yer alacak. Yeni cihazlarını, yeni tasarımlar ile sunmak isteyen Sony, 2015’in ilk çeyreğinde bir tane daha tablet-dizüstü melezi bir cihaz piyasaya sürebilir. 

Firmanın 2015 yılı içerisinde fiyat politikası hemen-hemen geçtiğimiz yıllara göre aynı olması bekleniyor. Ancak, Xperia Z3‘lerde çip işlemci üreticilerinin ucuzlamaya gitmesi sonucunda Z3 fiyatlarında çok da büyük olmayan ucuzlamalar yaşanabilir.

 

Sony‘nin bir sonraki adımları içerisinde elbette PlayStation 4 bulunuyor. Donanım ve yazılım olarak yenilikler ve güncellemeler alacak olan PlayStation 4, 2015 yazı itibariyle, Sony‘nin Internet of Things çerçevesinde öncü bir cihazı olabilir. Akıllı ev teknolojilerini, yeni tanıtılacak akıllı saatler ve PlayStation 4 ile senkronize olarak geliştirmeyi amaçlanıyor. Internet of Things, Android Wear ve Android Auto çerçevesinde kullanıcılarına birden fazla platformda ulaşmak isteyen Sony, 2015 yılı içerisinde Android kullanıcılarının en çok ilgisini çekecek olan firma olarak öne çıkacak. Bir sonraki araştırma yazımız, Microsoft hakkında olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here