Ana sayfa Haber Sony, Nex serisiyle zirveye oynuyor

Sony, Nex serisiyle zirveye oynuyor

0

Sony, dünyanın ikinci büyük kamera üreticisi konumuna yükseldi

Bloomberg”in haberine göre 2010 yılında küresel fotoğraf makinesi pazarının yüzde 17.9″unun kontrolünü ele geçiren Sony”de bu oranın NEX serisi aynasız(mirrorless) fotoğraf makinelerinin gördüğü yoğun ilgiyle ilişkili olduğu belirtildi.
 

Geçen yıl 141 milyon fotoğraf makinesi satılmıştı ve bu satış adedi 2009 “a göre yaklaşık 14,5 milyon daha fazla fotoğraf makinesi satışı anlamına geliyordu. Bu artışta Sony”nin yanı sıra Samsung” unda aynasız fotoğraf makineleri ve geniş lens seçenekleriyle önemli pazar payı düzeyinde yer aldığı belirtildi. Canon en fazla fotoğraf makinesi satan üretici konumunda yer alırken 2. sırayı Sony ve 3. sırayı Nikon elde etti. Bu 3 markanın toplam Pazar payıysa yüzde 44,5 olarak açıklandı.

 
Morgan Stanley Menkul Değerler A.Ş.”den Masahiko Ishino: “Sony ve Samsung’un piyasaya sürdüğü yeni aynasız dijital fotoğraf makineleri onların daha fazla pazar payı elde etmelerine yardımcı oldu.” Dedi. Bloomberg”te yer alan diğer bir detaya göreyse Kodak Co, Fujifilm Holdings Corp. ve Casio Computer Co. Pazar payında düşüş yaşayan üreticiler arasında yer aldılar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here