Ana sayfa Haber Sony, “my Xperia” uzaktan yönetim hizmetini sonlandırdı

Sony, “my Xperia” uzaktan yönetim hizmetini sonlandırdı

0

Sony Xperia XZ Premium

Akıllı telefon üreticisi Sony, uzun bir süredir cihazlarında bulundurduğu “my Xperia” adlı yazılım aracılığıyla kullanıcıların kaybolan ya da çalınan cihazlarını bulmalarını sağlıyordu. Google’ın benzer servisi “Find my Device”, myXperia’dan çok daha yeni olduğu için zamanında gerekli olan bu özellik, artık Google’ın varsayılan hizmetiyle çakıştığı için Sony tarafından devre dışı bırakılarak kullanıcılar Google çözümüne yönlendirildi.

Cihazınızın nerede olduğunu tespit edemediğinizde herhangi bir cihazın web tarayıcısından konumunu bulmanızı, alarm çaldırmanızı, kilitlemenizi ve kişisel verilerinizi temizlemenize imkan tanıyan uygulama, tam olarak Google eşdeğerinin fonksiyonlarına sahipti. Sistem, Google’ın kendi çözümünü tüm cihazlarına gömülü olarak göndermesi sebebiyle artık gerekliliğini yitirdi ve Sony de kaynak yönetiminin gerektirdiği üzere kendi hizmetine son vererek Google hizmetini öncelikli olarak kullanmaya başladı.

Sony Mobil yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre my Xperia, 17 Ocak 2018’den itibaren kullanımdan kaldırıldı ve bu tarihten itibaren kullanıcılar Google’ın Find my Device web hizmetine yönlendiriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here