Ana sayfa Donanım Sony MDR-1000x inceleme

Sony MDR-1000x inceleme

0

Sony, yüksek çözünürlüklü sesi başka herhangi bir üreticiden daha fazla zorluyor ve dünya çapında dinleyiciler için gittikçe yüksek kaliteli bir kulaklık serisi oluşturuyor.

MDR-1000x kablosuz gürültü önleyici kulaklıklar bu iş planına mükemmel bir şekilde uyuyor. Bunlar, şirketin bugüne kadarki en ileri teknolojili kulaklıkları ve Bose’u doğrudan hedef almak için sunulan uzun bir ürün yelpazesinin en sonuncusu. MDR-1000x, mükemmel ses ve konforu üst düzey uçuş gürültüsü engellemesi ile eşleştirerek, 1,450 liralık fiyat noktasında bile, düşünmeye değer bir kesin sonuç yaratıyor.

 

Kutudan çıkanlar
MDR-1000x’in ambalajına ilk baktığınızda, bunun birinci sınıf bir kulaklık olduğunu söylemek kolaylaşıyor; kutuların açılmasında göze çarpan bir şey yok ve zamana duyarlı parmakların hızlı bir şekilde açmasını engelleyecek çok az şey var.

Açıldıktan sonra iç kutu, basitçe koyu kahverengi sert çanta içeriyor – inceleme örneğimizin boz kahverengi rengini yumuşak bir şekilde tamamlıyor – kulaklıklar içinde hafifçe katlanmış olarak duruyor. MDR-1000x 3.5mm”lik uzun bir kablo, bir mikro USB şarj kablosu ve uzun uluslararası uçuşlarda kullanmak üzere uçak adaptörü ile birlikte geliyor.

Kurulum talimatları, yeni kulaklığınızı nasıl şarj edeceğinizi, eşleştireceğinizi ve kullanacağınızı gösteren, numaralandırılmış, açıklayıcı resimlere dayanan pratik bir görsel “plan” şeklinde geliyor. Kalın talimat kitapçıklarının bulunduğu bir dünyada, ferahlatıcı bir değişiklik.

 

özellikler ve tasarım
MDR-1000x, basit kulaklıklar ve ayırıcı bir özellik olarak paslanmaz çelik kafa bandı ile zarif ve sade, Sony logosu bile kafa bandının kulaklıklara bağlandığı yere zor görünen bir fontla gizlenmiş.

Kulaklıklar eski Cadillac’ları anımsatan kabarık deri ile kaplanmış ve baş bandının altında yumuşak bir dolgu ile birleştirildiğinde tamamen harika bir süspansiyon sistemi, şimdiye kadar giymekten memnun olduğumuz en rahat kulaklıklardan biri. Gözlük taktığımız uzun sürelerden sonra bile, MDR-1000x, kafalarımızda zevk için durur; asla bir zamanların büyük kulak üstü  kulaklıkları ile bağlantılı olan rahatsızlığı vermiyor. MDR-1000x”de yüksek kalitede malzemeler kullanılmış ve son derece dayanıklı olduğu hissediliyor, ancak 275 gr ağırlığı ile pek çok rakibine oranla oldukça hafif.

 

MDR-1000x, ciddi dış görünüşünün altında, sağ kulaklık dışına dokunarak veya oynatarak kullanılan, oynatma / duraklatma, şarkı atlama ve ses ayarı için dokunmatik kontroller de dahil olmak üzere sayısız teknolojiyi sergiliyor.

Yalnızca fiziksel düğmeler, sol kulaklığın alt tarafında bulunuyor. Güç/eşleştirme, gürültü önleme ve çevreye duyarlı düğmeler, sol elinizle kolayca erişilebilecekleri bir sırada gizlenmiş, ancak onları gerçekten aramadıkça fark edemezsiniz. Kulaklıkların alt sol ve sağ taraflarında sırasıyla 3,5 mm ses kablosu ve mikro USB şarj yuvası benzer bir şekilde gizlenmişler.

 

MDR-1000x’in tasarımı ile ilgili tek rahatsızlığımız, dokunmatik kulaklıklar için yaygın olanı: Bazen kulaklıkların kulaklarımızdayken ayarlanması – ya da sadece kafamızdan çıkarılması sırasında – bazı istenmeyen dokunmaya duyarlı fonksiyonlar tetikleniyor. Ayrıca dokunmatik komutlara yanıt vermede biraz geciktiği fark ediliyor.

MDR-1000x, “kulaklık çanağı” biçiminde son derece kullanışlı bir özellik sunuyor diyebiliriz. Gürültüyü iptal etmeyi açarak müzik dinliyorsanız ve bir süre için biriyle konuşmanız gerekiyorsa, sağdaki kulaklıklı mikrofon setinden konuştuğunuz kişiyi duymak için müziğinizi geçici olarak duraklatın ve gürültü gidericiyi iptal edin. 

Sony MDR-1000x Fiyatı: 1,450 TL

Artıları:
–    Dinamik yüksek ve güçlü baslar
–    Son derece rahat
–    Uzun pil ömrü

Eksileri:
–    Dokunmatik kontrol kolay tetikleniyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here