Ana sayfa Donanım Sony ile hazine değerinde hatıralar!..

Sony ile hazine değerinde hatıralar!..

0

Optik yenilikler ve kolay kullanım özellikleri bir araya geliyor.

Sony, anıları daha da kolay paylaşmak için bellek kartına ve dahili flash belleğe çekim yapan, küçük, hafif ve yeni on Handycam modelini duyurdu. Daha uzun kayıt süresi sağlayan yeni Handycam®”ler arasında dört özel paketli HDD modeli de yer alıyor. Yeni Handycam® yelpazesi video kameralar, hem HD video hem de çok detaylı fotoğraf çekimlerinde en iyi resim kalitesine ulaşmak için Sony”nin eşsiz optik ve teknolojik yeniliklerini bir arada sunuyor.

Geniş düşünün
Premium HD Flash Bellek ve HDD modelleri (CX550V, XR550V, XR350V, CX305), daha önceki Handycam® video kameralara kıyasla yaklaşık 2x daha büyük çekim alanı sağlayan geliştirilmiş geniş açı özelliğine sahip yüksek kaliteli Sony G Lens™”i içeriyor. Bu sayede partilerde, doğum günlerinde ve diğer özel günlerde çekilen kalabalık grup fotoğraflarına herkesi sığdırmak çok daha kolay hale geliyor. CX550V/XR550V modellerin geniş açı performansı, önceki modellere göre daha küçük gövdelerde bile, video için sınıfının en iyisi 29.8 mm ve fotoğraflar için de 26.3 mm”ye kadar (35 mm”ye eşit) ulaşıyor. İsteğe bağlı Geniş Açılı Lens”ler (VCL-HGA07B) hafif, küçük, taşıması kolay formlarıyla daha fazla geniş açı isteyenlere 22.4 mm”ye varan geniş görüntü imkanı sunuyor.

 

 

 

Hareketten korkmayın
Handycam®”in orta ve üst modellerindeki yeni Aktif Modlu Optik Görüntü Sabitleyici özelliği optik ve elektronik sabitleme sistemleri ile kameranın titreme etkilerini önemli ölçüde azaltarak şimdiye kadarki en iyi titremeye karşı “3-yollu” performansı sunuyor. Bu sayede zoom ayarlarının geniş açı ucunda (Optical SteadyShot Active Mode”u olmayan önceki Handycam® video kameralara kıyasla) 10x daha titremeyen resimler elde edilirken telefoto zoom ayarlarında da daha net ve titremeye karşı 2x daha

iyileştirilmiş bir performans ortaya konuyor. Daha da iyileştirilmiş görüntü sabitleyici sistemi sayesinde HD giriş modelleri, standart Görüntü Sabitleyici”ye kıyasla Aktif Modlu Görüntü Sabitleyici”de 10x kadar titreme azalması (geniş açı zoom ayarlarında) sağlıyor.

Daha hassas, daha net çekimler
Sony tarafından geliştirilen ve büyük beğeni toplayan, hassaslığı (muadili önden aydınlatmalı CMOS algılayıcılara oranla) 2x artırılmış Exmor R™ CMOS Sensör, standart olarak tanımlanan yelpazenin en üst düzey modeli DCR-SX73″ün yanı sıra, artık bütün HD Handycam® modellerinde bulunuyor. Yenilikçi “arkadan aydınlatma” tasarımı, sensördeki bağlantı kabloları tarafından gölgelenmeden, cihazın ışığa duyarlı alanlarına daha fazla ışığın ulaşmasını garanti ediyor. Bu da hassasiyeti klasik “önden aydınlatmalı” yapıyı kullanan algılayıcılara kıyasla artırıyor. çekim gürültüsünün büyük ölçüde azaltılmasıyla, detaylı ve doğal görünümlü sonuçlar düşük ışıklı mekanlarda bile garantileniyor.

Yeni Quick AF ile otomatik odaklanma işlemi, şimdi önceki Handycam® video kameralara kıyasla daha doğru ve iki kat hızlı gerçekleşiyor. Daha yüksek odaklanma hızları sayesinde kullanıcılar pek çok video kameranın odaklı kalmak için uğraştıkları düşük ışıklı yerlerde bile kesintisiz olarak canlı ve net video klipler elde etmenin keyfini yaşıyor.

Her şey otomatik
Bütün HD modellerin AVCHD formatının sunduğu en yüksek bit hızı olan 24 Mbps”e kadar kaydı desteklemesi her sahnenin en iyi kalitede çekilmesine olanak tanıyor. Halen Sony Cyber-shot kameralarda bulunan Intelligent AUTO (iAUTO) en uygun kamera ayarlarını belirliyor. Handycam®”in bu yıl çıkışı ile iAUTO özelliği Yüz Tanımayı, çekim durumunu (elde veya tripodla) ve on farklı sahne tiplerini birleştiriyor. Handycam®bu bilgiye dayanarak, 90 farklı sahne kombinasyonuna (3.1M/1.6M HD modeli için 60 kombinasyon) dayanan net, tatmin edici sonuçlar vermek için çekim parametrelerini otomatik olarak en uygun hale getiriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here