Ana sayfa Haber Sony Full Frame a7R II modelini duyurdu

Sony Full Frame a7R II modelini duyurdu

0

Sony, yeni nesil full-frame aynasız fotoğraf makinesi olan a7R II‘yi tanıttı. Değiştirilebilir lens yapısına sahip olan model, 42,4mp megapiksele sahip olmakla birlikte ISO 102400’e kadar hassasiyet oluşturabilir. Bunun yanısıra a7R II‘de, 399 odak düzlemi aşama algılamalı AF noktasıyla diğer a7R’ye kıyasla yüzde 40 daha fazla AF tepkisi sunabiliyor, bu da Exmor R CMOS sensörü sayesinde. Bir de XGA OLED Tru Finder da, yüksek kapasitede vizör büyütle imkanı verecek.

Sony‘nin geniş FE lens koleksiyonu için de ideal olarak geliştirilen yeni a7R II modelleri, fotoğraf makinesinden gelen fotoğraf ve videoların detaylarıyla birlikte düşük parazit ile yakalanmasına imkan veren önemli ölçüde hızda BIONZ X görüntü işleme motoru var. Fotoğraf makinesinin üzerinde hiçbir optik alçak geçirgen filtre bulunmaması da sahne ve manzaraların mümkün olabildiğince çözünürlüklü ve netlikte olmasını sağlayacak.

Ek olarak, Sony ile birlikte aşina olduğumuz 4K video çekim özelliği de var. Sony a7R II makinesinin en önemli özelliklerinden olarak kabul edilen 4K çekim özelliği, full frame modunda ve 3mm kırpma modunda kullanılıyor. 

İlk alternatif 35mm modu, fotoğraf makinesi asgari düzeyde 4K piksel videolar üretmek için gruplamasız tam piksel okuma kullanarak yaklaşık 1.8x’ten 4K’ya mümkün olabildiğince yüksek miktarda bilgi topluyor ve bunu yüksek hızda gerçekleştiriyor.

Diğer alternatif olan Full frame modunda ise, 4K kayıt için 35mm sensörün tam genişliğinden faydalanarak 4K çekimleri gerçekleştiriyor. 

Wi-Fi ve NFC uyumlu olan yeni Sony a7R II modelleri, Android ve iOS platformlarında bulunan PlayMemories Mobile uygulamasıyla birlikte Camera Apps yelpazesi ile tamamiyle uyumlu.

Sony a7R II modelleri, Türkiye’de ağutos ayı itibariyle satışa sunulacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here