Ana sayfa Haber Sony farklı formatlara sahip yeni lenslerini tanıttı

Sony farklı formatlara sahip yeni lenslerini tanıttı

0

 

Yeni FE 24-70mm F2.8 GM (SEL2470GM modeli), portre, seyahat ve etkinlik fotoğrafçılığı, hatta basit günlük çekimler için mümkün olan en yüksek optik performansı arayanlar için en üst düzey seçenek. Yeni lensle, aralarında gerek tüm zoom aralığı ve diyafram açıklığı aralığında, gerekse tüm görüntü dosyalarında sapmayı azaltıp köşeden köşeye en üst düzey çözünürlük sağlayan yeni geliştirilen, son derece hassas XA (ekstrem asferik) elemanın da bulunduğu üç asferik eleman kullanılıyor. Ayrıca, bir ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam eleman ve bir Süper ED cam eleman da kromatik bozulmayı asgari düzeyde tutarken çözünürlük ve bokeh”yi de herhangi bir yapay renklenme olmaksızın en üst düzeye çıkartıyor.

Yeni FE24-70mm F2.8 GM lens, lens elemanlarını hızlı ve doğru şekilde konumlandıran bir dizi yeni algoritma sayesinde olağanüstü verimlilik ile çalışan doğrudan sürücülü SSM (Süper Sonik Dalga Motoru) de bulunuyor. Pürüzsüz ve sessiz çalışması, motoru hem fotoğraf hem de video çekimi için ideal seçenek yapıyor.

Kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarmak amacıyla, toza ve neme dayanıklı olacak şekilde geliştirilen objektifte, AF/MF düğmesinin yanı sıra, odak tutma, zoom kilitleme ve siperlik çıkarma butonları da bulunuyor.

FE24-70mm F2.8 GM lens için, VF-82MP MC koruyucu ve VF-82CPAM Dairesel PL filtre olmak üzere iki yeni uyumlu filtre de tanıtıldı.

Tüm ayarlarda dairesele yakın bir biçimini koruyan dokuz kanatlı bir diyaframa sahip olan objektif, yansımaları bastırarak hayranlık verici kontrast ve netliği güvence altına almak üzere Sony”nin orijinal Nano AR kaplaması ile kaplanıyor.

FE 85mm F1.4 GM telefoto prime lens (SEL85F14GM modeli), kompakt bir gövde içinde çözünürlük ile bokeh arasında mükemmel bir denge sağlıyor.

Lens, odaklanan alanların son derece yüksek çözünürlük ile yakalanırken bunları çevreleyen bulanık alanların ise muhteşem bir yumuşak arka plana pürüzsüz şekilde karışmasını sağlamak üzere yeni bir XA (ekstrem asferik) elemanın yanı sıra üç ED cam elemana da sahip. 11 kanat ile bugüne kadar bir α objektifte kullanılan en yüksek sayıda kanata sahip dairesel diyafram ise, bokeh”nin pürüzsüz ve görsel olarak çekici olmasını sağlıyor. Dışında ise, arkadan aydınlatılan kişi ve nesnelerde veya buna benzer zorlu ışık koşullarında parlama ve gölgelenmeyi azaltmasından ötürü bir portre objektifi için özellikle önemli olan Sony“nin orijinal Nano AR Kaplaması da yeni modelde bulunuyor.

Doğru otomatik odaklama için, FE 85mm F1.4 GM lensle, lensin büyük, ağır odaklama grubunu hareket ettirmeye yetecek güç ve hızı sağlayan halka sürücülü bir SSM motor sistemini de içeriyor. Bu, büyük, ağır lens elemanlarının kusursuz odak kontrolünü desteklemek üzere iki konum sensörü ile de donatılıyor. 

Bu yeni profesyonel portre objektifi toz ve neme dayanıklı olmasının yanı sıra kullanıcının fotoğraf mı yoksa video mu çektiğine bağlı olarak ayarlanabilen açılıp kapanabilir diyafram halkasına da sahip. Aynı zamanda, bir AF/MF düğmesi ve bir odak tutma butonu da bulunuyor.

Sıklıkla kullanılan 70-200mm odak aralığını kapsayan yeni FE 70-200mm F2.8 GM OSS telefoto zoom lens (SEL70200GM modeli), son derece yüksek görüntü oluşturma, AF performansı ve görüntü sabitleme sunması ile, vahşi yaşam, spor, düğün ve daha birçok etkinlik ve mekan çekimi için çok yönlü bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Yeni amiral gemisi telefoto zoom modeli, XA, Süper ED ve ED cam bileşenler içeren üç gelişmiş lens elemanı ve Nano AR kaplama sayesinde, tüm zoom aralığında olağanüstü netlik ve berraklık sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here