Ana sayfa Haber Sony EyeGlass deşifre oldu

Sony EyeGlass deşifre oldu

0

Sony’nin henüz konsept olarak tanıttığı akıllı gözlüğü Sony EyeGlass cihazı firma tarafından deşifre edildi. Sadece tasarım olarak tanıtılan gözlüğün ne özellikleri ne fiyatı ne de çıkış tarihi belli. Ancak Sony yetkilileri, cihazı Google Glass‘ın gölgesinden ayırmak istiyorlar. Böylece, cihazın Google Glass‘tan çok farklı bir cihaz olarak ilerleyen yıllarda Sony tarafından tanıtılacak. 

Cihazın şimdilik özellikleri bilinmese de, Sony yetkilileriyle konuşan basın mensupları, cihazın Android‘ platformuna ve Xperia‘lara yönelik bir cihaz olduğunun ipucunu veriyorlar.  Bununla birlikte, Sony‘nin akıllı gözlüğünüe-posta kontrol etmek, bildirimleri gözlemlemek” gibi özellikler ile sınırlandırmak istemediklerini de ifadelerine eklediler.

 

Sony‘nin cihazı, tıpkı benzer cihazlar gibi Bluetooth veya Wi-Fi aracılığı ile cihazlara bağlanıyor. Geçtiğimiz günlerde hazırladığımız bir haberde söz konusu olan “kişilik tanıma sistemi”nin de bu cihazda kullanılacağı düşünülüyor. Böylece, söz konusu yazılım akıllı gözlüklere gelmesi ile birlikte sokakta sıradan bir gün yürürken,  “yaşını hiç göstermiyorsun” gibi beklenmedik tepkileri tanımadığımız insanlardan duyacağız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here