Ana sayfa Donanım Sony Ericsson C902

Sony Ericsson C902

0

Her an yüksek kalitede fotoğraflar çekmek isteyen kullanıcılar için ideal bir cep telefonu

Sony Ericsson C902
Sony Ericsson”ın Cybershot serisinden C902, fotoğraf özellikleriyle öne çıkan, cep telefonuyla her an yüksek kalitede fotoğraflar çekmek isteyen kullanıcıları hedefleyen bir ürün. 108x49x10.5mm”lik boyutlara ve 107 gramlık ağırlığa sahip cep telefonu ince yapısıyla dikkat çekiyor. ?ık çizgilerle sade ve estetik bir tasarımı buluşturan Sony Ericsson C902, 240×320 piksel çözünürlüğündeki 2 inç”lik ekranında çektiğiniz fotoğraflar ve menü navigasyonu için oldukça iyi bir görüntüleme performansı sunuyor.

Ekranın etrafındaki dokunmatik fotoğraf kontrolleriyse çekimlerde ekrana bambaşka bir fonksiyonellik katıyor.

Tasarımı konusunda C902″nin dikkat çeken ilk özelliklerinden kameranın kayar kapağıysa fotoğraf özelliklerine çok daha hızlı biçimde ulaşabilmenizi ve bu özellik kullanılmadığında da kameranın korunması açısından içinizin rahat olmasını sağlıyor.

Fotoğrafçı C902″nin 5 MP çözünürlüğündeki kamerası otofokus özelliğiyle fotoğraf yeteneğinin altını çiziyor. Sony Ericsson Cyber-shot serisinin bu şık üyesini yüz tanıma, video ve fotoğraf çekiminde görüntü sabitleyici, BestPic gibi kompakt fotoğraf makinelerini aratmayan niteliklerle donatmış. BestPic fonksiyonunu kullanarak saniyede dokuz adet fotoğraf çekerek en beğendiğinizi seçebiliyorsunuz.
 
Makro mod ve flaş özellikleri sayesinde telefonu birçok farklı çekimde ve ortamda bir kamera gibi kullanabilmeniz mümkün oluyor. 16x”e kadar etkin olan dijital zum da uzak konuları çekerken beklentilerin ötesinde bir performans sunuyor.

Eğer tüm bu özellikler istediğiniz sonucu vermediyse, PhotoFix uygulamasını kullanarak ışık dengesini ve kontrastı ayarlayabiliyorsunuz.

C902″le çektiğiniz fotoğrafları blog”unuza aktarabilmeniz de oldukça kolay.
Fotoğrafçı telefonun multimedya özellikleri de yabana atılacak gibi değil. Album art özelliği müzik deneyimine keyif katarken, Track ID müzik arşivinizi genişletmenize yardımcı oluyor. Fotoğraf ve müziklerinizi saklamak için, 160 MB”lık dahili belleği 8 GB”a kadar arttırmak da mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here