Ana sayfa Haber Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri sahiplerini buldu

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri sahiplerini buldu

0

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2009″da ödüle layık görülen fotoğraflar belli oldu

  Profesyonel ve amatör tüm fotoğraf tutkunları için uluslararası bir vitrin konumunda olan Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2009 ödülleri, 16 Nisan”da Fransa”nın Cannes şehrinde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.
Dünya çapında tanınan saygın fotoğrafçılar, eleştirmenler, resim editörleri, galeri sahipleri, fotoğraf ajansları, yayıncılar ve eleştirmenlerden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme ile 43 farklı ülkeden 186 fotoğrafçı finale kalmaya hak kazanmıştı.
Profesyonel yarışmada, Foto Muhabirlik ve Belgesel, Reklam ve Güzel Sanatlar”dan oluşan 3 ana konudaki 12 kategorinin her biri için en fazla 10 fotoğrafçı aday listesine girmişti.
Profesyonel yarışmada ödül kazanan fotoğrafçılardan birisi 2009 yılının L”iris d”or (Altın Gökkuşağı ödülü) ödülünün de sahibi olacak. ödül seremonisinde açıklanacak olan Altın Gökkuşağı ödülü”nü kazanan yarışmacı 25.000 dolar para ödülü ile profesyonel Sony fotoğraf makinesi ekipmanı kazanacak. Amatör kategoride kazanan yarışmacı ise 5.000 dolar para ödülünün ve Sony fotoğraf makinesi ekipmanın sahibi olacak.

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2009, bu yıl ilk defa düzenlenecek olan bir festivale ev sahipliği yapacak. 14 – 19 Nisan tarihleri arasında Cannes şehrinde gerçekleştirilecek olan Festival @ SWPA”da profesyonel ve amatör kategorilerde finale kalan yarışmacıların eserleri sergilenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here