Ana sayfa Haber Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010

200
0

Fotoğraflar 3. defa uluslararası vitrine çıkıyor

Sony”nin artık geleneksel bir hale gelen ve büyük ilgi gören Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri (Sony World Photography Awards – SWPA), profesyonel ve amatör tüm fotoğraf tutkunlarını tekrar bir araya getiriyor. Fotoğraf tutkunlarının çalışmalarını uluslararası bir platforma taşıyacak olan Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010 için 1 Haziran 2009 tarihinde başlayan başvurular, 4 Aralık 2009″a kadar devem edecek.

2009 yılında 139 ülkeden 60.000″inin üzerinde katılımcıya ulaşan organizasyonda bu yıl, profesyonellere yönelik 12 ve amatörlere yönelik 9 kategori bulunuyor. Yarışmanın birincisi Altın Gökkuşağı (ödülü”nün L’Iris D’Or Award) yanı sıra 25.000 dolarlık para ödülü ve Sony fotoğraf makinesi ekipmanı kazanacak.
36 kategori finalisti ayrıca Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri Dünya Turu kapsamında 2010 ve 2011 yılları arasında dünyanın farklı ülkelerindeki pek çok galeride yer almaya hak kazanacak.

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri
2010″un Yenilikleri

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010″da bu yıl, amatör kategorilere yeni bir kategori ekleniyor. Fotoğrafçılar bu yıl belgesel kategorisi altında da çalışmalarını sunabilecekler. Bu yeni kategori, konu ister insan ister güncel bir olay olsun, günlük hayatın içindeki önemli anların yakalanmasını amaçlıyor.
Bu yıl ayrıca, dokuz kategori içinden seçilen bir fotoğrafçı Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010 Amatör Fotoğrafçısı ünvanını ve 5.000 dolarlık para ödülünün sahibi olacak.
 

 

 

Sadece amatör fotoğrafçılara özel olan 2010 Kampanya ödülü de bu yıl, takım sevgisi uğruna yapılan sınırsız fedakârlıklarıyla futbol sevdasını taraftarın gözünden anlatmayı amaçlıyor. Amatör fotoğrafçılar beklenmeyen yerlerde futbolun ruhunu ve güzelliğini yakalayan tek bir fotoğraf ile Sony Kampanya ödülü”nü almaya çalışacaklar.

Dünyaca ünlü futbol fotoğrafçısı Delly Carr tarafından seçilecek olan 2010 Kampanya ödülü”nün sahibi, 2010 Güney Afrika Dünya Kupası”na iki bilet, Sony Alpha DSLR fotoğraf makinesi ve lensinin yanı sıra Sony”nin Dijital görüntüleme 2010 kampanya çalışmasında yer alacak fotoğrafçılardan biri olma şansını yakalayacak.

Dünya Fotoğraf Akademisi tarafından desteklenen Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri organizasyonunda aralarında Elliott Erwitt, Mary-Ellen Mark, Susan Meiselas, Bruce Davidson ve Tom Stoddart gibi yüzden fazla saygın fotoğrafçı, eleştirmen, resim editörü, galeri sahipleri, fotoğraf ajansları, yayıncılar, eleştirmenler ve sektörün ileri gelenleri yer alıyor. Yarışmaya katılan eserler akademi üyeleri (World Photographic Academy) tarafından değerlendirilecek.

www.worldphotographyawards.org sitesinden yarışmaya katılım ve ödüller hakkında daha fazla bilgiye ulaşılabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here