Ana sayfa Haber Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010un Başvuru Süresi Uzatıldı

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010un Başvuru Süresi Uzatıldı

0

Profesyonel ve amatör tüm fotoğraf tutkunlarını bir araya getiren Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010″un başvuru süresi, yoğun talep üzerine 4 Ocak 2010 tarihine kadar uzatıldı.

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010, birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Bu yıl amatör kategorilere “Belgesel Kategorisi” eklenirken ayrıca, dokuz kategori içinden seçilen bir fotoğrafçı Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010 Amatör Fotoğrafçısı ünvanını elde edecek

Sony”nin artık geleneksel bir hale gelen ve büyük ilgi gören Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri (Sony World Photography Awards – SWPA), profesyonel ve amatör tüm fotoğraf tutkunlarını tekrar bir araya getiriyor. Fotoğraf tutkunlarının çalışmalarını uluslararası bir platforma taşıyacak olan Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010 için 1 Haziran 2009 tarihinde başlayan başvurular,  yoğun ilgi nedeniyle 4 Ocak 2010 tarihine kadar uzatıldı.

2009 yılında 139 ülkeden 60.000″inin üzerinde katılımcıya ulaşan organizasyonda bu yıl, profesyonellere yönelik 12 ve amatörlere yönelik 9 kategori bulunuyor. Yarışmanın birincisi Altın Gökkuşağı (ödülü”nün L’Iris D’Or Award) yanı sıra 25.000 dolarlık para ödülü ve Sony fotoğraf makinesi ekipmanı kazanacak.

36 kategori finalisti ayrıca Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri Dünya Turu kapsamında 2010 ve 2011 yılları arasında dünyanın farklı ülkelerindeki pek çok galeride yer almaya hak kazanacak.
 

 

 

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010″un Yenilikleri

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010″da bu yıl, amatör kategorilere yeni bir kategori ekleniyor. Fotoğrafçılar bu yıl belgesel kategorisi altında da çalışmalarını sunabilecekler. Bu yeni kategori, konu ister insan ister güncel bir olay olsun, günlük hayatın içindeki önemli anların yakalanmasını amaçlıyor.

Bu yıl ayrıca, dokuz kategori içinden seçilen bir fotoğrafçı Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010 Amatör Fotoğrafçısı ünvanını ve 5.000 dolarlık para ödülünün sahibi olacak.

Sadece amatör fotoğrafçılara özel olan 2010 Kampanya ödülü de bu yıl, takım sevgisi uğruna yapılan sınırsız fedakârlıklarıyla futbol sevdasını taraftarın gözünden anlatmayı amaçlıyor. Amatör fotoğrafçılar beklenmeyen yerlerde futbolun ruhunu ve güzelliğini yakalayan tek bir fotoğraf ile Sony Kampanya ödülü”nü almaya çalışacaklar.

Dünyaca ünlü futbol fotoğrafçısı Delly Carr tarafından seçilecek olan 2010 Kampanya ödülü”nün sahibi, 2010 Güney Afrika Dünya Kupası”na iki bilet, Sony Alpha DSLR fotoğraf makinesi ve lensinin yanı sıra Sony”nin Dijital görüntüleme 2010 kampanya çalışmasında yer alacak fotoğrafçılardan biri olma şansını yakalayacak.
 

 

 

Dünya Fotoğraf Akademisi tarafından desteklenen Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri organizasyonunda aralarında Elliott Erwitt, Mary-Ellen Mark, Susan Meiselas, Bruce Davidson ve Tom Stoddart gibi yüzden fazla saygın fotoğrafçı, eleştirmen, resim editörü, galeri sahipleri, fotoğraf ajansları, yayıncılar, eleştirmenler ve sektörün ileri gelenleri yer alıyor. Yarışmaya katılan eserler akademi üyeleri (World Photographic Academy) tarafından değerlendirilecek.

www.worldphotographyawards.org sitesinden yarışmaya katılım ve ödüller hakkında daha fazla bilgiye ulaşılabiliyor.

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri 2010 Takvimi

2009

1 Haziran    :Amatör ve Profesyonel kategorilerde başvuru başlangıcı
2-15 Haziran    :Galeri 21 Dünya Turu, Tokyo, Japonya

2010
4 Ocak        : Profesyonel ve amatör kategorilerde kapanış günü
Şubat        :Final listesi duyurusu
Mart        :Kategori ödüllerinin sahiplerinin açıklanması
Nisan        :Cannes”da Dünya Fotoğrafçılık ödülleri Forumu ve Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri         seremonisi

Profesyonel Kategoriler:

Mimari
Sanat ve Eğlence
Reklamcılık
Kavramsal ve Kurgu
Güncel Konular
Aktüel Olaylar
Moda   
Manzara
Müzik
Doğa Tarihi
Portre
Spor

Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri Yılın Fotoğrafçısı ödülü (I”iris d”or ödülü)

Amatör Kategoriler:
Mimari
Kavramsal ve Kurgu
Belgesel
Moda
Manzara
Müzik
Doğa Tarihi
Portre
Spor

Sony Campaign Award 

Editörlere notlar:

Yarışma 1 Haziran 2009 Pazartesi günü başlamıştır ve 4 Ocak 2010 Pazartesi günü saat 23.59″da sona erecektir.

Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya gönderilen tüm fotoğraflar 2009 yılı içersinde çekilmiş olmalıdır.

2009 Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri fotoğraflarına Colman Getty aracılığı ile ulaşılabilir. Fotoğrafların kullanımı SDFö kullanım koşullarına uygunluk göstermek zorundadır

2007 yılında başayan Sony Dünya Fotoğrafçılık ödülleri, fotoğraf endüstrisi ve camiası için global bir platform sağlamıştır. Dünya Fotoğrafçılık Forumu, internet magazini ve galerisi, uluslararası öğrenci programı ve tur sergisi de dahil olmak üzere pek çok uluslararası program ile Dünya Fotoğrafçılık Organizasyonu, yeni yetenekleri keşfetmeye ve  endüstrinin önde gelen isimlerinin desteği ve deneyimi ile fotoğrafçıları ödüllendirmeyi sağlayacak yeni yollar bulmaya devam edecektir.

Sony Hakkında
60 yılı aşkın bir süredir yenilik ve kalite kavramlarıyla özdeşleşen Sony, işlevselliği ve tasarımıyla ön plana çıkan görsel, işitsel ve bilgi teknolojileri ürünleriyle tanınıyor. Dünyanın sayılı teknoloji markalarından biri olarak son kullanıcıların yanı sıra profesyonel çözümlere yönelik ürün ve içerikleriyle de farklılaşıyor. 1990 yılından beri Türkiye”de de faaliyet gösteren Sony, kullanıcılara satış ve satış sonrası maksimum kalite anlayışıyla hizmet veren yaygın bir bayi ve servis ağına sahip. Sony ürün ve hizmetleriyle ilgili daha fazla bilgi için lütfen web adresini (www.sony.com.tr) ziyaret ediniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here