Ana sayfa Haber Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011

0

Sony Dünya Fotoğraf ödülleri 2011 için kayıtlar başladı

Sony Dünya Fotoğraf ödülleri (SWPA-Sony World Photography Awards) 2011 yarışması için kayıtlar başladı.
 

ödül törenine ev sahipliği yapacak ülke ise Londra. Dünya Fotoğraf Festivali, Meksika, San Francisco, Şanghay ve Londra olmak üzere dört önemli şehre yayılıyor. Genç fotoğrafçılara daha çok destek için Young Tate Online ile öğrenci Odaklı (Student Focus) program iş ortaklığı yapıldı. Dünya Fotoğraf Organizasyonu”nun www.worldphoto.org adlı web sitesi de yeniden açıldı.

Sony Dünya Fotoğraf ödülleri kayıtlarının başladığı gün, Dünya Fotoğraf Organizasyonu da 2011 için bir dizi ilginç yeni değişikliği duyurdu. Buna göre, Cannes”daki yıllık Dünya Fotoğraf Festivali”nin başarısı üzerine oluşturulan festival, 2010 ve 2011″de dünyanın çeşitli yerlerindeki dört önemli şehre açılacak. Dünya Fotoğraf Organizasyonu”nu ve fotoğraf tutkusunu her yıl binlerce daha fazla insana taşıyarak, San Francisco, Meksika, Şanghay ve Londra”yı ziyaret edecek. Tur, Sony Dünya Fotoğraf ödülleri törenine ilk kez ev sahipliği yapacak olan Londra”da son bulacak.

 

 

Dünya Fotoğraf Festivali, bugünkü fotoğrafın son trendleri, zorlukları ve yenilikleri ile karşılaşmak ve onlar üzerine tartışmak açısından, dünyanın çeşitli yerlerinden gelecek fotoğrafçılar için bir fırsat. Her bir festivalde Sony Dünya Fotoğraf ödülleri”ni kazananlar açıklanacak ve pratik workshop”lar, sergiler, konuşmalar, portföy incelemeleri ve uluslararası endüstrinin önde gelen şahıslarının katılacağı bir fotoğraf sempozyumu gerçekleştirilecek.
Dünya Fotoğraf Organizasyonu, yeni bir yarışmayı da duyuruyor ve 2011 Sony Dünya Fotoğraf ödülleri”ne yeni kategoriler ekliyor. Amatör yarışmanın yerini alan Açık Yarışma, gittikçe artan sayıdaki fotoğrafsever için düzenleniyor. Amatör dalda, Doğa & Vahşi Yaşam, Seyahat ve Hava Karardıktan Sonra”yı da içeren 11 kategori bulunuyor ve her birinde tek bir fotoğraf seçiliyor.

Profesyoneller ve “ciddi olarak meraklı” fotoğrafçılar, Profesyonel yarışmaya katılmaya çağrıldılar, bunların bir çalışma kategorisine karar vermeleri gerekecek. 14 profesyonel kategori üç tür altında toplandı. Ticari, Güzel Sanatlar ve Foto Muhabirliği & Belgesel”e ek olarak, yeni kategoriler arasında da Yaşam Tarzı, Cansız Doğa (Natürmort) ve İnsanlar yer alıyor.
 

Kayıtlar 5 Ocak”a kadar devam edecek, ödüller 22 Nisan”da verilecek
Sony Dünya Fotoğraf ödülleri 2011 yarışması için kayıtlar 5 Ocak 2011″de son bulacak. Profesyonel ve Açık kategorilerini kazananlar, ödüllerini, 27 Nisan 2011″de Londra”daki Sony Dünya Fotoğraf ödülleri töreninde alacak. Ayrıca L”Iris d”Or”u kazanan/Yılın Sony Dünya Fotoğrafçısı açıklanacak ve 25,000 dolarlık ödülün yanı sıra Sony”nin Alpha dijital SLR kamera ekipmanını alacak. Açık yarışmanın genelini kazanan da 5,000 dolar ile birlikte Sony”nin Alpha dijital SLR kamera ekipmanını alacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here