Ana sayfa Donanım Sony DSC-H9

Sony DSC-H9

0

Profesyonellere taş çıkaran küçük dev

Sony DSC-H9
Fotoğrafa yeni merak salmış kullanıcılardan amatörlüğü üzerinden atmış, çektiği fotoğraflar üzerinde daha fazla kontrol ihtiyacı duyan fotoğrafseverlere kadar geniş bir kullanıcı kitlesine cevap verebilen Sony”nin bu yeni üyesi, öncelikle profesyonel görüntüsü ile dikkati çekiyor. Ele oturan profesyonel görüntüsüne aldanıp, ağır bir makine olacağını düşünüyoruz fakat H9″u elimize aldığımızda hafifliği ile bizi şaşırtıyor. Bu sayede çantanızda ya da boynunuzda uzun süre yorgunluk hissetmeden taşıyabiliyorsunuz. Siyah renkli gövdesi ve elinize oturan ergonomik yapısı ile de kullanımı oldukça kolay. H9″un arkasında 3 inçlik hareketli LCD ekranı, zum kontrolü, görüntüleme düğmeleri ve navigatör bulunmakta. üst kısımda bulunan kontrol düğmeleri ve mod tekeri de kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde yerleştirilmiş. Bu da makinenin özelliklerine rahat erişimi ve makineye çabuk alışmanızı sağlıyor.

Performans
8 MP çözünürlük, 15x optik zum objektif, 1/4000 saniye çekim hızı ve daha önce ilk defa Sony D-SLR modellerinde kullanılmış olan Bionz görüntü işlemciye sahip olan H9, D-SLR benzeri bir makine. Tamamen manuel kontrol sağlayan kameranın LCD ekranı 3.0 inç (7.6 cm) büyüklüğünde ve katlanarak çeşitli açılar alabiliyor. Böylece çok farklı açılardan fotoğraf çekimi yapmak olanaklı hale geliyor. H9 dijital fotoğraf makinesi, bu sene tanıtılan modeller içerisinde NightShot (Gece çekimi) özelliğine sahip olan tek ürün. H9, Super SteadyShot ve ISO 3200 yüksek hassasiyetini (REI) birleştiren çift bulanıklık önleme teknolojisi sayesinde az ışık alan ortamlarda oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Kontrast ve pozlamayı otomatik olarak düzeltmek için DRO teknolojisi, 1 cm”den makro çekim özelliği, MPEG formatında sesli film çekebilmesi H9″u öne çıkaran ve beğenimizi kazanan diğer özellikleri. Bunların dışında, fotoğrafları HDTV’de görüntülemek için (isteğe bağlı kabloyla) yüksek tanımlamalı, tam HD 1080 çıkışı ve fotoğraflarınızı LCD ekranında ya da HDTV’de (16:9) oynatmak ve müzikli HD slayt gösterisi yapabilmek için uzaktan kumandası bulunuyor.

özne odaklı portre ve hareket çekim modları da bulunan H9, Türkçe dahil 17 dil seçeneğine sahip açıklamalı ekran menüsü ile kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here