Ana sayfa Haber Sony”den yeni Full Frame lens

Sony”den yeni Full Frame lens

0

Sony E-mount fotoğraf makinesi sistemine yönelik yeni full frame lens sistemi Planar T* FE 50mm F1.4 ZA”yı (model SEL50F14Z) tanıttı.

Tanıtılan 50mm prime objektif, ZEISS markasının ayırt edici özelliklerini oluşturan etkileyici kontrast ve olağanüstü çözünürlük sunan büyük bir F1.4 maksimum diyafram açıklığına sahip. Bu istikrarlı ve güçlü özellikler, F1.4 tam diyafram açıklığında yapılan çekimler de dahil olmak üzere, tüm diyafram açıklığı ayarlarında, merkezden kenara kadar karenin tümünde kendini gösteriyor. En son teknoloji ürünü optik yapı, yüksek hassasiyetli AA (Gelişmiş Asferik) ve küresel, renk sapmasını azaltan ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam elemanların yanı sıra parlamayı ve gölgelenmeyi asgari düzeye indirerek klasik ZEISS® netliğini oluşturan ZEISS T* Kaplama”ya da sahip. Ayrıca, Planar tasarımı da bozulmayı asgari seviyede tutuyor.

FE 50mm F1.4ZA objektifin büyük F1.4 maksimum diyafram açıklığı, loş ışıkta yapılan kapalı mekan, gece çekimleri ve portreler için avantaj sağlarken 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı ise, fotoğraflarda nefes kesen “bokeh” efektine, yani arka planda bulanıklık elde edilmesine imkan tanıyor. Ayrıca ayarlanabilir AçIK/KAPALI düğmeli diyafram açıklığı halkası, AF/MF odak modu düğmesi, nem ve toza dirençli tasarımı[1], objektifin fonksiyonelliğini daha da ileriye taşıyor.

Yeni lensin, aynı zamanda, odağı hızla, hassasiyetle ve neredeyse tamamen sessiz şekilde etkin olarak kilitleyen bir daire motorlu SSM (Süpersonik Dalga Motoru) sistemi ile de donatılması özellikle video çekimlerinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Yeni FE 50mm F1.4 ZA objektif, 2016″nın 3. çeyreğinden itibaren Türkiye”de temin edilebilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here