Ana sayfa Haber Sony”den Windows 10 uyarısı

Sony”den Windows 10 uyarısı

0

Sony, Sony Vaio kullanıcıları için Windows 10 uyarısı gerçekleştirdi. Driver problemi olarak gündeme getirilen sorun, Windows 10 ile birlikte gelen ilk güncelleme ile birlikte kendisini gösterdi ve Windows 8.1 güncellemesinde yaşanan problemden daha ciddi bir problem ile karşı karşıyalar. Sony Vaio Fit’ler başta olmak üzere Windows 8 ile birlikte piyasaya sunulan Sony Vaio’ların tümü bu Windows 10 güncellemesinden gelen problemi yaşamaya başladılar. Firma şimdilik “Windows 10’a yükselmeyin” uyarısı geldi fakat çoktan Windows 10 edinebilmiş Vaio kullanıcıları için net bir açıklama gelmese de, hafta başına kadar driver yamaları, Sony Güncelleme Merkezi’nden sunulacak veya Windows Upgrade Center’dan kullanıcılara sunulacak. En iyisi, muntazam olarak Sony’nin driver sayfalarını incelemekte fayda var.

Sony Vaio‘ların dışında, bu driver problemlerinden problem yaşayan cihaz modeli yok denecek kadar az. Acer’ın bazı modelleri modem driver’ı problemi yaşıyormuş, 

Aslında, Sony Vaio’lar Windows 8.1 güncellemesinde de benzer driver problemleri yaşamışlardı hatırlayacağınız gibi. Fakat şimdiki sorunlar daha ciddi gibi görünüyor, genel olarak görünen problemler USB girdilerini, Vaio’ların tanımaması, Bluetooth aygıtlarını tanıyamaması ve ek olarak Wi-Fi ağlarını bulamaması yaşanan problemler arasında.

Editörün notu: Sony Vaio SVE15 kullanıcısıyım, ayrıca Lenovo G70 kullanıyorum. Sony Vaio‘da ses driverı, Wi-Fi bağlantıları, Bluetooth bağlantıları, kamera driverlarında problem yaşanıyor, özellikle ilk Windows 10 güncellemesiyle birlikte. Güvenilir driverlara ulaşıldığında paylaşacağız. Lenovo G70′de ise şimdilik problem yaşanmıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here