Ana sayfa Donanım Sony”den PlayStation Phone bombası karşınızda!

Sony”den PlayStation Phone bombası karşınızda!

0

PlayStation’da mobil piyasaya giriyor

Sony, Ericsson ortaklığından sonra PlayStation markasıyla da akıllı telefon pazarına giriyor. Aylardır siber alemde söylentileri dolaşan “telefonlu” PSP dedikodusu, gerçek bir fotoğraf eşliğinde doğrulandı.
 

Yabancı kaynakların internete sızdırdığı görüntüler ve bilgilere göre, büyük olasılıkla Android 3.0 Gingerbread işletim sistemini kullanacak olan PSPhone, 1 GHz Qualcomm MSM8655 işlemci, 512 MB bellek, 1 GB ROM ve 3,7 ile 4,1 inç arasında bir ekrana sahip.
 

çoklu dokunmatik ekran ve microSD kart desteğine sahip olan cihazı Sony Ericsson hazırlıyor.
 

 
Elde edilen bilgilere göre 1GHz hızında Qualcomm işlemci ve 512 RAM”e sahip PlayStation Phone”un ekranı 3.7 – 4.1 inç arasında bir yerlerde olacak. Yabancı kaynakların “neredeyse kesin” dediği bir başka bilgi, makinenin yakında çıkacak olan Android 3.0 (Gingerbread) işletim sistemiyle çalışacak olması.

Mevcut PSP”lerdeki sol ve sağ kontrol tuşları PS Phone”un kayarak açılan kontrol panelinde neredeyse aynen tekrar edilmiş görünüyor. İkisinin ortasına ise çoklu dokunma özelliği olduğu tahmin edilen bir touchpad var. Sony Marketplace uygulaması yüklü olarak gelecek olan makineye böylece kolaylıkla oyun indirilebilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here