Ana sayfa Donanım Sony”den optik 5 eksenli sabitleme teknolojili yeni a7 II

Sony”den optik 5 eksenli sabitleme teknolojili yeni a7 II

0

Sony‘e göre dünyanın ilk optik, beş eksenli görüntü sabitleme özelliğine sahip full frame fotoğraf makinesi duyuruldu. Sony a7 II‘nin başlıca özelliklerinden bir tanesi dış etkenlerden veya kişisel sebeplerden ötürü açısal titreme veya makineden kaynaklanan genelde yakınlaşma işlevleri sırasında meydana gelen bozulmaları engelleyen 5 yönlü bir sensör yazılımı ve donanımı ile titremeleri veya bozulmaları düzeltiyor.

Düşük perde hızlarında tripod ihtiyacını gideren bu özellik ek olarak Optik SteadyShot özelliği bulunmayan e-mount lenslerde dahi etkili olabiliyor. Yani lense işlenmiş bir donanım değil, gövdeye işlenen bir donanım. 117 noktalı netleme düzleminde aşamalı AF sensörü ve 25 noktalı kontrast algılamalı otomatik odaklama yapısını genişleterek odak noktadan kaçabilecek hareketi net olarak yakalayabiliyor.

BIONZ X görüntü işleme motoru:

a7II, 24,3 megapiksele yakın bir full frame Exmor CMOS görüntü sensörü barındırıyor.  Görüntü işleme motoru olarak eklenen BIONZ X, detayları yeniden üretme teknolojisi olarak açıklanabilir. Diyafram açıklığı kısıldığında meydana gelen detay bozulmalarının önüne geçiyor ve görüntüdeki parazitleri azatlıyor.

DSRL ve dijital kemaraların ana ihtiyaçlarından olan video kayıt özelliklerine bakılırsa, Kamera, 50 Mbps yüksek bit hızında Full HD videolar elde edebilir. GOP sıkıştırma kullanılarak video için MPEG-4 codec’i kullanırken ses kayıdı için lineer PCM kullanıyor ve MP4 formatında kaydedilebilir.

Kameranın donanımsal özelliklerine Wi-Fi ve NFC bağlantı özelliklerini de ekleyelim. Güncellenmiş bir Lens Compensation uygulamasının kurulumunu yaparak objektif çevresel gölgeleme, renk bulanıklığı ve bozulma için düzeltme değerlerini de manuel olarak ayarlayabilir. Sony’nin a7 II’si, bu ay içerisinde piyasaya sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here