Ana sayfa Donanım Sony’den ödüllü Cyber-shot”a yeni dokunuşlar

Sony’den ödüllü Cyber-shot”a yeni dokunuşlar

0

Yenilenen Cyber-shot RX100 II”de Exmor R CMOS sensör ile loş ortamlarda daha iyi fotoğraflar, Wi-Fi/NFC ve eğilebilir ekran bir arada

Sony, son derece popüler ve olan ödüllü Cyber-shot RX100 modelini geliştirilmiş görüntü kalitesi ve rahat yeni özellikler ile daha da ileri taşıyor. Yeni arkadan aydınlatmalı 20,2 efektif piksel Exmor R 1.0-tip CMOS sensör loş ortamlarda daha iyi fotoğraflar için hassasiyeti artırıyor. Wi-Fi ve NFC ile akıllı telefonlara kolayca, tek dokunuşla bağlantı yapılabiliyor. Dijital fotoğraf makinesine, çoklu Arayüz Yuvası ve çoklu Terminal ile aksesuarlar eklenebiliyor. Yukarı veya aşağı eğilebilen 3.0-tip White Magic™ LCD ekranın yanı sıra Cyber-shot RX100 II, zengin, sinematik video görüntüleri için Full HD 24p/25p film ve daha doğal renkler için TRILUMINOS Colour ile birlikte geliyor.
 
Haziran 2012″de piyasaya sürülen Cyber-shot DSC-RX100, dünyanın 1.0-tip 20,2 efektif megapiksel sensöre sahip ilk sabit objektifli kompakt fotoğraf makinesi unvanına sahip. Birçok ödüle layık görülen RX100″ün muhteşem resim kalitesini daha da geliştiren yeni fotoğraf makinesi, artık flaşsız olarak kapalı mekanlar veya alacakaranlıkta yaptığınız çekimlerde de çok daha iyi sonuçlar sunuyor. Yeni geliştirilen arkadan aydınlatmalı Exmor R 1.0-tip CMOS sensör hassasiyeti artırırken meşakkatli düşük ışıklı sahnelerde de fotoğraftaki paraziti azaltıyor. İstisnai f1.8 Carl Zeiss Vario-Sonnar T* objektif ile bir araya geldiğinde, partilerden gece manzaralarına kadar her çekim koşulunda ortaya çıkan ayrıcalıklı netlikteki doğal fotoğraflar ve Full HD videolar ile farkı gözler önüne seriyor.

Wi-Fi özelliği fotoğraf makinesini kablosuz olarak akıllı telefonunuza bağlayarak daha rahat paylaşım için fotoğraf veya videolarını aktarmanızı daha da kolaylaştırıyor. Buna aynı zamanda Sony”nin sunduğu NFC (Yakın Alan İletişimi) özellikli ilk fotoğraf makinesi olarak Android akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar ile tek dokunuş bağlantısının sunduğu rahatlık da ekleniyor. Herhangi bir kurulum yapmaya da gerek yok. Tek yapmanız gereken, mobil cihazınızı RX100 II”ye dokundurarak anında kablosuz bağlantı kurmak. Hatta Tek Dokunuşlu Kumanda deklanşöre akıllı telefonunuzdan basmanıza bile izin vererek aksiyonun dışında kalmak istemediğiniz zamanlarda grup çekimleri için harika bir imkan sunuyor.

Fotoğraf makinesinin meraklılar nezdindeki cazibesi, yeni çoklu Arayüz Yuvası ve çoklu Terminal ile daha da genişletiliyor. çoklu Arayüz Yuvası ile elektronik vizör, güçlü harici flaş ve stereo mikrofonun aralarında bulunduğu opsiyonel aksesuarları ekleyerek, fotoğrafçılık imkanlarınızı genişletmeniz mümkün hale geliyor. çoklu Terminal aynı zamanda deklanşör uzaktan kumandası gibi diğer seçeneklerin eklenmesine de imkan veriyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here