Ana sayfa Donanım Sony”den “Jet” sistem

Sony”den “Jet” sistem

0

Yeni geliştirilen kablosuz sistem ile bilgisayara fotoğraf aktarmak çok hızlı ve pratik.

Dijital kameralar, fotoğraf makineleri ve hatta cep telefonları ile oldukça kaliteli fotoğraflar çekmek mümkün. Fakat bu fotoğrafları bilgisayara aktarmaya gelince birçok kablo bağlantısı, program ile uğraşmak gerekiyor. Ayrıca kaliteli fotoğrafların boyutları büyük olduğu için bunları bilgisayara aktarmak oldukça fazla zaman alıyor.
İşte bütün bu sorunları ortadan kaldırmaya karar veren Sony TransferJet adı verilen yeni bir sistem geliştirmiş. Yeni nesil TX7 fotoğraf makinesinde ilk kez kullanılan bu sistem, aynı sisteme sahip bir bilgisayarın kapsama alanına girdiğinde fotoğrafları otomatik olarak aktarmaya başlıyor. Tamamen kablosuz olan sistem Bluetooth sisteminden tam 20 kat daha hızlı. Bu sayede büyük boyutlardaki fotoğrafları bile kısa sürede aktarmak mümkün oluyor. Ayrıca Bluetooth ve Wi-Fi sistemlerinin aksine herhangi bir şifreye ihtiyaç duymayan sistem, kısa mesafelerde çalışması sebebiyle yeterince güvenli.

TransferJet sistemine sahip ilk bilgisayarlar ise Sony Vaio F serisi. Sony”nin ilerleyen aylarda bu sistemi TV, fotoğraf çerçevesi ve diğer cihazlarında da kullanması bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here