Ana sayfa Donanım Sony”den Full HD yeni DSLR

Sony”den Full HD yeni DSLR

0

Sony Alpha ailesinin Full HD video çeken, yüksek performanslı yeni DSLR”ı

Yeni yaratıcılık olanaklarını keşfetmeye hazır fotoğrafçıların ilgisini çekecek olan Sony”nin DSLR-A580 modeli, eşsiz seviyelerde kapsamlı yaratıcı kontrol olanakları sunuyor.

Temelinde yeni nesil bir Exmor APS HD CMOS Sensör işlemcisi yer alan A580, Sony”nin güçlü BIONZ görüntüleme işlemcisinin son sürümü ile birlikte, yüksek hızlı sürekli çekimlerin yanı sıra özel bir dijital görüntü birleştirme ve işleme fonksiyonları yelpazesi ile destekleniyor. Bütün bu özellikler, fotoğraf çekmeye yeni başlayanlara ve fotoğraf meraklılarına daha fazla sanatsal olanaklar sağlıyor.

A580, 7 fps”ye kadar Yüksek Hızlı Kesintisiz çekim (Speed Priority Continuous Advance) özelliği ile anlık fotoğraf fırsatları sağlıyor. Ayrıca, Sony”nin popüler Hızlı AF Canlı önizleme sistemi şimdi öncekinden daha etkin. Görüntülerin canlı olarak izlenmesinin sağladığı fayda, hareketli nesneleri bile pin-sharp odaklamasında tutabilen yeni geliştirilmiş 15 nokta aşama algılamalı otomatik odaklama sistemi ile daha da artırılıyor.

 

 

DSLR-A580, Sony ve Carl Zeiss”ın 30″dan fazla A-mount değiştirilebilir lenslerinden oluşan bir ürün yelpazesi ile uyumlu ve SteadyShot INSIDE özelliği sunuyor. Bu fotoğraf makinesindeki sensör, elde çekim yaparken 4 pozlandırma adımı ile sallanmaya karşı düzeltme sağlayan görüntü sabitleştirme sistemi sunuyor.

Yeni A580, büyük bir görüş alanı ile fotoğrafçıların çok geniş detaylı panoramalar çekmelerine izin veren 3D Panoramik çekim özelliğine de sahip. 3D panoramalar herhangi uyumlu bir 3D HD televizyonda keyifle izlenebiliyor.

Otomatik HDR, önceki nesil α modellerine göre şimdi daha gelişmiş durumda. Bracket pozlama değerlerinde arka arkaya çekilen üç kareden gelen veriler otomatik olarak birleştiriliyor, genişletilmiş ışıklı alan ve gölge detayları ile tek bir resim yaratılıyor. Multi-frame Noise Reduction art arda altı karelik yüksek hızlı bir çekimi birleştiriyor, ISO 25000 kadar yüksek bir hassaslığı destekleyen tek bir düşük titreşimli pozlandırma yaratıyor.

A580, Memory Stick PRO Duo”yu (Memory Stick PRO-HG Duo da dahil) ve SD (hem SDHC hem deSDXC formatları dahil) medyayı kullanıyor. Saniyede 30MB transfer hızına sahip olan Memory Stick PRO-HG Duo HX, sürekli çekim modunda veya verileri başka bir medyaya transfer ederken en iyi performansı sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here