Ana sayfa Donanım Sony”den DSLR kameralara özel video monitör

Sony”den DSLR kameralara özel video monitör

0
DSLR fotoğraf makineleriyle ve el kameralarıyla yüksek çözünürlüklü video kaydı yapmanın en büyük zorluklarından biri kayıt esnasında üzerlerindeki küçük ekranları kullanmak zorunda kalmaktır. Ekranların boyutu ve konumundan ötürü istenen görüntünün kadrajda olup olmadığını görebilmek veya ışık, renk kalitesini algılayabilmek pek kolay değildir.
 

5 inç büyüklüğündeki ekran, WVGA (800×480) çözünürlük sunuyor, sağa sola dönebiliyor, öne arkaya yatabiliyor ve belki de en önemlisi yalnızca Sony”nin değil, diğer markaların ürünleriyle de uyum gösteriyor. CLM-55, bu fiziksel özelliklerine ek olarak, seçilen alandaki netlemenin istenen değerde olup olmadığını algılayabilmek için özel bir moda da sahip.
 

Ekran üzerindeki kontrol tekeri, görüntü kaydına müdahale etmeden istenen ayarların o anda değiştirilmesine imkan sağlıyor. Bu ayarlar arasında görüntü oranı (16:9 veya 4:3), ses, parlaklık, kontrast, renk tonu, renk sıcaklığı ve otomatik dimmer bulunuyor. Ekran üzerindeki dahili mono ses çıkışı ve kulaklık bağlantısı sayesinde de kayıt esnasında sesleri net olarak dinlemek mümkün. özel adaptörü sayesinde DSLR fotoğraf makinelerinin üst kısmına kolayca monte edilebilen ekran, istenildiği takdirde ayrı olarak da kullanılabiliyor. Makine ile monitör arasındaki görüntü transferi HDMI bağlantı noktası üzerinden sağlanıyor. CLM-55 ile birlikte gelen çıkarılabilir güneşlikler sayesinde de dış ortamlarda video çekerken ekranın parlamasının önüne geçilebiliyor. Sony”nin bu özel ekranı mart ayından itibaren piyasada olacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here