Ana sayfa Donanım Sony”den akıl oyunları

Sony”den akıl oyunları

0

Sony Mobile, Berlin’de düzenlenen IFA 2014 fuarında yeni Xperia cihazlarından Sony Xperia Z3 ve Sony Xperia Z3 Compact’ı tanıttı. Cihazlara getirilen “PS4 Remote Play” yani, uzaktan PS4 erişimi özelliği ve yeni kamera uygulamaları, marka ile özdeşleşmiş suya ve toza dayanıklılık özellikleriyle dikkat çekti. Bununla birlikte, Sony cihazlarla birlikte yeni patentli donanımı SmartBand Talk‘u da tanıttı.

Cihaz ile ilgili gelen önceki “sızıntı” görüntülerde cihazın “G Lens” logosu dikkat çekiyordu. 25mm’lik geniş açı ve ISO seviyesi olarak 12800 hassasiyetine kadar çıkan Sony Xperia Z3‘ün kamerasına Steady Shot görüntü sabitleme özelliği eklenerek Sony Xperia‘ların bilinen fotoğraf performansına daha ileri seviye fotoğrafçılık performansı sağlanıyor. Ayrıca, Xperia Z3‘te sosyal medya‘ya yönelik uygulamalar ve yazılımlar da mevcut. Sound Photo ve Multi Camera gibi multimedya yazılımları da Xperia Z3‘ün medya altyapısını güçlendiriyor. Ek olarak, cihaza Movie Creator de eklenmiş. Mevcut Sony Vaio’larda da karşımıza çıkan yazılım, kullanıcıların kendi videosunu da editleyebilir.

 

Sony‘nin, Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact cihazları ile ilgili iyi bir satış stratejisi de geliştirmiş durumdalar. Sony yetkilileri, Xperia Z3 modellerine uzaktan PS4 erişimi sağlıyor. PS4 Remote Play özelliği ile birlikte cihazlar PS4′lere bağlanabiliyor. Böylece Sony, ileride girişeceği Internet of Things projelerini şimdiden başlamış durumdalar ve bu projeleri geliştirirken, kullanıcılarını da ortak etmek istiyorlar. Hem Xperia‘ları PS4 oyunlarının bir parçası haline gelmesi hem de kullanıcıların bir Internet of Things projesinin parçası olacak olması, Xperia Z3’lerin çekimini arttırıyor.

Cihazların özelliklerinin ötesinde, IFA 2014’te Sony yetkililerine Z3‘ün ekran çözünürlüğü soruldu. LG ve Motorola gibi rakiplerin artık cihazlarında Quad HD 2K çözünürlük taşıması ve Sony‘nin bu ekran teknolojisini neden uygulamadığı soruldu. Sony yetkilileri ise, bu tip görüntü teknolojilerinin bataryaların etkisini azalttığını ve kullanıcıları zaman içerisinde mağdur edebileceğini düşündükleri için uygulamadıklarını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here