Ana sayfa Haber Sony”den A5 boyutunda dijital kağıt tablet

Sony”den A5 boyutunda dijital kağıt tablet

0

E-kitap okuyucu piyasasının en bilinen isimleri Kindle  ve Kobo”dur ama Sony”nin de düşük güçlü, kağıt tipinde cihazlara ilgisi var. Aralarındaki en büyük fark, Sony”nin e-kitap okuyucularının Japon piyasasını hedef almakla birlikte bilindik küçük boyutlarda bir e-kitap okuyucudan çok daha fazla iş yapıyor olması.

Sony, e-kitap okuyucudan öte, e-paper adı verilen, DPT –RP1 adlı Digital Paper Tablet”i kullanıma sunmuştu. Standart bir A4 kağıdı ile aynı boyutlarda olan cihazın çözünürlüğü 1650 x 2000 olmakla birlikte ağırlığı ise sadece 349 gram. Aynı zamanda yeni belge oluşturmak ya da mevcut belgelerde düzenleme yapmak için tablet üzerinde mıknatıslı stylus ekran kalemi de bulunuyor. 700$ fiyat etiketiyle satışa sunulan cihazı Amazon”da daha ucuza bulmak mümkün olabiliyor.

Sony bu hafta DPT-RP1″den daha küçük boyutlarda olan (10.3 inç ) DPT-CP1 adlı yeni modelini duyuruyor. E Ink ekrana sahip olan cihazın ekran çözünürlüğü ise 1404 x 1872 oranında. 16 GB dahili hafızası bulunan cihazın kalınlığı ise sadece 5.9 mm.. Batarya ömrü yaklaşık bir ay kadar.

600$ civarında bir fiyatla satılması beklenen cihaz, daha büyük versiyonunda olduğu gibi tabletle birlikte gele stylus kalemi ve belge düzenleme özelliği de bulunacak. Bununla birlikte sadece Sony”nun perakende satış mağazalarında satılması beklenen ürünün, Japonya dışında birkaç Amazon satıcısından temin edilebileceği söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here