Ana sayfa Donanım Sony”de büyük kriz

Sony”de büyük kriz

0

Sony PS3’ler kilitlendi, kullanıcılar hiçbir şey yapamıyor

Mart ayına girlimesiyle birlikte Sony’nin üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başladı.  Aylarca uğraşılarak açılan PS3 Trophy’ler çöpe gitti; kiralanan filmler dahi izlenemiyor. Online oyun fasilitesi da bu aksaklıktan nasibini aldı. Tüm bu yaşananlara rağmen Sony’den, “24 saat boyunca konsollarınızı kullanmayın!” uyarısı geldi.

Yaşanan teknik aksaklık, 28 Şubat – 1 Mart geçişinde, sistemin kendi iç saatindeki bir program hatasından kaynaklanıyor. Sony’nin kendi resmi blog’unda yapılan açıklamada, “Sorunun sebebini tespit ettiğimize inanıyoruz, sistem içi saatteki bir bug’dan dolayı problem yaşanıyor. PS3 Slim kullanıcıları haricindeki Play Station sahiplerinin  konsollarını kullanmamalarını tavsiye ediyoruz” denildi.

 

 

Yeni nesil PlayStation 3 sahipleri bu sorundan etkilenmedi. Eski nesil PS3 kullanıcıları ise PlayStation Network’e giremiyor, saatler yanlış ayarlanıyor ve trophy bilgileri de bozuluyor Eğer kullanıcılar bu uyarıya kulak asmaz ise: PlayStation 3’ün sistem saati 1 Ocak 2000’e resetleniyor. PlayStation Network’e girmeye çalışanlar “An error has occurred. You have been signed out of PlayStation Network (8001050F)” mesajını görüyor.

Oyun çalıştırmaya kalkanlar trophy’lerinin yok olduğunu görüyor ve şu mesajı alıyor: “Failed to install trophies. Please exit your game.” Saati ve tarihi internet üzerinden ayarlamaya çalışanlar “The current date and time could not be obtained. (8001050F)” mesajını alıyor. PlayStation Network üzerinden kiralanan videolar izlenemiyor.

‘8001050f error’ olarak tanımlanan bu hata Sony’nin Heavy Rain kutlamalarını bıçak gibi kesti ve oyuncuların hevesini kursağında bıraktı. Sony’nin bu krizin izlerini nasıl temizleyeceği merakla bekleniyor; zira forumlar oyuncuların şikayetleriyle dolup taşmış durumda.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here