Ana sayfa Donanım Sony CyberShot WX1

Sony CyberShot WX1

0

Kompakt boyutlarda ileri teknoloji

İnceleme sayfalarımızda bu ay, Sony”nin stil sahibi ve yüksek performanslı bir ürünü olan WX1 konuk oluyor. Gümüş, gri, pembe ve mavi renk seçenekleri sunan Sony WX1, şık ve zarif bir tasarıma sahip. Kompakt boyutlarda ileri teknoloji arayışında olan fotoğrafseverlere yönelik olarak tasarlanan WX1, 10.2 MP çözünürlük sunuyor. WX1’in 2.7 inç büyüklüğünde Clear Photo LCD Plus ekranı bulunuyor. Sadece 3/4 inç incelikteki WX1, profesyonel özellikleriyle D-SLR sahibi fotoğrafseverlerin yanlarında taşıyacakları yüksek performanslı kompakt bir kamera olarak iyi bir alternatif oluşturuyor.
 
Sony CyberShot WX1

 

 

 

WX1’in Sony G objektifi 24-120mm odak uzaklık değerleriyle sıra dışı bir geniş açı performansı ve 5x optik zum yeteneği sergiliyor. Objektifin f/2.4 maksimum diyafram değeri de diğer objektiflere kıyasla nerdeyse iki kat daha fazla ışık toplama özelliği sağlarken “Exmor R” görüntü sensörü ve loş ışıklı ortamlarda çekim modları eşliğinde diğer kompakt modellere kıyasla daha geniş bir esneklik sağlıyor.  Zayıf ışıklı ortamlardaki fotoğraf çekme performansını daha da geliştirmek adına Sony WX1 dijital kamerada çeşitli bulanıklık giderici modlara yer verilmiş. Exmor R sensörün yüksek hızı kullanılarak bir saniye içerisinde altı farklı görüntü elde edilmesi ve Sony’nin BIONZ görüntü işlemcisi ile tüm bu çekimlerin bir araya getirilerek sonuçta sıra dışı detaylara ve düşük noise değerlerine sahip fotoğraflar elde edilmesi sağlanıyor. WX1 ile panoramik fotoğraflar sadece tuşa basıp kamerayı kaydırmak ile elde edilebiliyor. Böylece tek bir tuşa basarak, 185 ile 256 derece ve 7152 x 1080 piksel çözünürlüğünde ultra genişlikte büyük ebatlı panoramik fotoğraflar çekilebiliyor.  WX1 dijital fotoğraf makinesinde en son çekim tekniklerin yer verilmiş. Akıllı Otomatik çekim modu mevcut ortamın ışık koşullarını ve insan yüzlerini analiz ederek çekim ayarlarını en uygun sonuçları elde edecek şekilde otomatik olarak ayarlıyor ve sonuçta doğal renk tonlarına sahip keskin netlikte fotoğraflar üretiyor. Kameranın Yüz Tanıma teknolojisi fotoğraf karesindeki sekiz kişiye kadar insan yüzlerini tespit ererek netlik, flaş, pozlama ve beyaz dengesi ayarlarını otomatik olarak gerçekleştiriyor. Hareketli evcil hayvanların fotoğraflanmasında kullanılan Evcil Hayvan (Pet) çekim modu WX1 modelinde karşılaştığımız yeni bir Sony özelliği. Bu yeni çekim modu hayvanlarda rastlanan kırmızı göz etkisini de düzeltiyor.

WX1, 720p yüksek tanımlı MPEG4 formatında video görüntüleri kaydedebiliyor. 720p HD kalitesinde çekilen görüntüler, 29 dakika uzunluğunda (2GB dosya boyutuna ulaşana dek) kesintisiz kaydedilebiliyor.

Sony CyberShot WX1

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here