Ana sayfa Donanım Sony CyberShot HX1

Sony CyberShot HX1

0

Profesyonellerle yarışıyor

çarpıcı görüntü kalitesi, çekim hızı, 180 derece panaromik çekim özelliği ile dikkat çeken HX1, şık ve kullanımı kolay yapısıyla da son günlerin en popüler modellerinden olmaya aday.

Sony HX1, 9.1 MP çözünürlüğe ve 20x optik zoom özelliğine sahip. özel görüntü algılaması, optik özellikleri ve eşsiz yaratıcı çekim olanakları sunan veri işleme teknolojileriyle dikkat çeken HX1’de Sony’nin geliştirdiği yeni ‘Exmor’ CMOS görüntü sensörü bulunuyor. Sony Alpha dijital SLR serisi için geliştirilmiş olan ‘Exmor’ teknolojisi ile özellikle yüksek ISO değerlerindeki çekimlerde düşük noise etkisine sahip çarpıcı kalitede görüntüler elde ediliyor. ‘Exmor’ CMOS sensör, düşük aydınlatmada çekim yaparken görüntü gürültüsünü azaltan iki yeni çekim modu sunuyor. Statik nesneler çekilirken, cihazın yeni “Elde Alacakaranlık çekim” modu, yüksek hızda arka arkaya 6 kare çekiyor ve görüntü gürültüsü azaltılmış mükemmel kareyi elde etmek için bunları birleştiriyor. Eğer çekilen nesne hareket ediyorsa “Anti Motion Blur” modu da altı kareyi üst üste ekleyerek daha az bulanık, daha canlı ve kompozit görüntü üretiyor. Güçlü Bionz görüntü işlemci eşliğinde ‘Exmor’ CMOS sensör mekanik obtüratör kullanarak en yüksek çözünürlükte saniyede maksimum 10 kare gibi inanılmaz bir hızda çekim olanağı sağlıyor. Birçok profesyonel DSLR fotoğraf makinesini geride bırakan bu süper yüksek çekim hızı, spor karşılaşmaları veya partiler gibi yüksek hızlı, her şeyin bir anda olabileceği spontan etkinliklerde tüm ayrıntıları yakalamanızı garantiliyor.

HX1’in en ilgi çekici özelliklerinden biri de yeni ‘Panoramik çekim’ modu. Bu modda sadece deklanşöre basıp kamerayı yatay veya dikey bir hat üzerinde kaydırmak yeterli. HX1, bu görüntüleri birleştirerek son derece geniş ve yüksek çözünürlüklü bir görüntü elde edilmesine olanak tanıyor. HX1, 1080/30p HD filmler çekebilen ilk Sony kompakt fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor.Cihaz 30 fps’de son derecede canlı ve ayrıntılı HD videoları stereo ses kalitesiyle yakalıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here