Ana sayfa Donanım Sony CyberShot HX1

Sony CyberShot HX1

0

Olağanüstü fotoğraflar

Yeni HX1″in merkezinde Sony tarafından geliştirilen 9.1 megapiksellik efektif çözünürlüğü olan yeni “Exmor” CMOS sensor yer alıyor. Sony Alpha dijital SLR fotoğraf makineleri için özel olarak geliştirilen “Exmo” teknolojisi, özellikle yüksek ISO değerlerinde azaltılmış gürültüye sahip görüntüler sunuyor.

“Exmor” CMOS sensor, cihazın güçlü BIONZ görüntü işlemcisi ile birlikte mekanik bir deklanşör kullanarak saniyede maksimum 10 kare hızda tam çözünürlüklü çekim olanağı tanıyor. Ayrıca; “Exmor” CMOS sensor, düşük aydınlatmada çekim yaparken görüntü gürültüsünü azaltan iki çekim modu da sunuyor. Satatik nesneler çekilirken ; cihazın “Elde Alacakaranlık çekim” modu, yüksek hızda arka arkaya 6 kare çekim yaparak mükemmel kareye ulaşmak için bunları birleştiriyor. Eğer çekilen nesne hareketliyse o zaman da  “Anti Motion Blur” modu altı kareyi üstüste ekleyerek daha az bulanık, daha canlı ve kompozit görüntü üretiyor.
       
Panaromik çekim moduyla çekim yapmak için sadece deklanşörü basılı tutup cihazı yatay veya dikey yönde hareket ettirmek yeterli oluyor. Cyber-shot HX1, ekstra geniş yüksek çözünürlüklü görüntü oluşturmak için yüksek hızda ardarda çekilmiş kareleri bir araya getiriyor. çekilen panaromik fotoğraflar, cihazın 3 inç”lik LCD ekranının yanısıra yeni S-Frame dijital fotoğraf çerçevelerinde veya Playstation 3″te de izlenebiliyor… 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here