Ana sayfa Donanım Sony Cyber-shot HX300

Sony Cyber-shot HX300

0

Optik zoom”u, görüntü sabitleme teknolojisi ve sensörü ile çarpıcı.
 

İlk bakış

Japon teknoloji üreticisinin yeni ve ilgi çekici modellerinden birini, Cyber-shot HX300″ü test merkezimizde ağırladık. İleri seviye kompakt-zoom segmenti içinde değerlendirebileceğimiz aygıtta zum faktörü ve teknoloji özelliklerinin segment üstüne çok yakın sınırları oldukça dikkat çekici. İlgi uyandıran özelliklerine hızlı bir bakış attığımızda güçlü 50x optik zoom”u, geliştirilmiş Optik SteadyShot görüntü sabitleme özelliği ve 20 megapiksellik Exmor R CMOS sensörü vurgulanması gereken ilk konular oluyor.
 


 
Fotoğraf makinesinin dengeli DSLR tarzı gövdesi ve elinize rahatlıkla oturan kalıplı ergonomik tutma yeri sayesinde en uzun çekimler bile keyif haline geliyor. Cyber-shot HX300″ün DSLR tarzı kullanımı, 3 inçlik hareket edebilen ekranı, manuel kontrolleri ve hızlı otomatik netlemesi ise diğer çarpıcı yönleri durumunda. Peki aygıtın detaylarında neler gizli?

 

Yüksek zum ve getirdikleri

Birçok yeni ve gelişmiş özelliğinin yanı sıra şıklığı ile göz kamaştıran yeni Cyber-shot HX300, fotoğraflarınızı daha da ileri bir düzeye taşıma imkanı da sunuyor. Geliştirilen optik görüntü sabitleme ve daha hızlı otomatik odaklama sayesinde HX300, yüksek zum yapmış olsanız bile o kısa anları yakalamakta bugüne kadar hiç olmadığı kadar etkili. Bu yüksek zum özelliği çarpıcı bir yakınlaştırma sağlarken sonuçlar da gayet tatmin edici. DSLR tarzı görünüm ve kullanımı ile dikkat çeken bu son derece güçlü Cyber-shot HX300, beraberinizde ek lens taşıma derdi olmaksızın hafif yükle seyahat etmenize de imkan veriyor. Bir kompakt fotoğraf makinesi için en yüksek düzeyde olan muazzam 50x optik zum aralığı ile Carl Zeiss Vario-Sonnar T* lens tatiller ve safari seyahatlerinden, spor ve açık hava konserlerine kadar çok geniş bir aralıktaki çekim fırsatlarını kapsıyor.
 


 
İşlemci, CMOS sensör, eğlenceli modlar ve flaş

20 megapiksellik Exmor R CMOS sensör ile başarılı görüntü kalitesi
Cyber-shot HX300″de bulunan CMOS sensör, akşam karanlığında veya loş ışıklı iç mekanlarda çekim yapıyor olsanız dahi, son derece düşük noise”lu (gürültülü) zengin detaylı fotoğraflar ve Full HD videolar elde ediyor. Birazda kullanımı kolaylaştıran modlardan bahsedelim. Superior Auto Mod, loş ışıktaki aksiyonu yakalamanıza yardımcı olduğu gibi çekimini yaptığınız kişi veya nesnenin hareketini dahi fark ediyor. Fotoğraf makinesi, güneş ışığına boğulmuş kumsallardan kasvetli iç mekanlara ve alacakaranlık sahnelerine kadar her ortamda, her seferinde net, bulanıklığın olmadığı resimler elde etmek için otomatik olarak ayarlanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here