Ana sayfa Haber Sony Computer Entertainment ile Kojima artık ortak

Sony Computer Entertainment ile Kojima artık ortak

0

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz dönemde Hideo Kojima ve Del Toro ortaklığında Silent Hills oyunu piyasaya çıkacaktı ve bunun için oyun sektöründe bir ilk gerçekleştirildi; bir trailer oyunla karşımıza çıktılar ve kısa bir seneryo ile oyun hakkında kısmen fikir sahibi olma fırsatı bulduk. Oyunun sürpriz isimi ise TWD’in oyuncularından Norman Reduus olmuştu. Fakat her nedense oyun iptali duyuruldu ancak farklı bir Silent Hill serisi yapılacağı duyurulmuştu. Şimdi ise böyle bir anlaşma söz konusuyken bu Silent Hills oyunun tekrar gerçeğe dönüşme ihtimali de yükseldi fazlasıyla. Ancak Del Toro’suz olacak, eğer olursa.

Sony Computer Entertainment Inc. ünlü oyun tasarımcısı Hideo Kojima tarafından kurulan stüdyo Kojima Productions ile, ilk yazılım olarak PlayStation4 bilgisayar eğlence sistemine özel konsol oyunu geliştirmek üzere sözleşme imzaladığını açıkladı.

Kojima Productions Oyun Tasarımcısı Hideo Kojima ise “Kendi bağımsız stüdyomu kurarak yeni bir zorluğu üstlendim ve yıllar boyunca çalışmaya devam ettiğim PlayStation ile birlikte bu yolculuğa çıkmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. PlayStation üzerinde cazip bir seriye dönüşecek bir oyun yaratmak için sabırsızlanıyorum.” dedi. Anlaşma sonrası taraflar, sadece PlayStation üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunarak PS4 dünyasını genişletmeye devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here