Ana sayfa Haber Sony çok düşük ışıkta çekim yapabilen kamera teknolojisinden bahsetti

Sony çok düşük ışıkta çekim yapabilen kamera teknolojisinden bahsetti

0

Sony’nin bugün düzenlediği basın konferansı göz açıp kapayıncaya kadar bitti. İki yeni telefon modeli duyuran firma, Xperia Ear Duo’nun satın alınma olanakları ile ilgili de açıklamalar yaparak, toplamda bir saat içerisinde sonlandırdı konferansı. Konferans esnasında göze çarpan önemli bir şey vardı: Işığın çok düşük olduğu durumlarda çekim yapabilen, geleceğe dönük bir kamera teknolojisi. 

Yeni Xperia XZ2, özellikle 4K HDR video çekimi de dahil olmak üzere kamera alanında kendine has bazı özelliklere sahip. Fakat düşük ışıkta çekim sorununu gerçek anlamda ele alan modeller için beklemeye devam etmek zorundayız. Samsung ise Galaxy S9’un ikili odak aralığı teknolojisi ile bu yönde ümit vadeden bir  adım atıyor. Samsung’da olduğu gibi Sony’nin yeni cihazının da çift kamerası bulunuyor. Uzun süredir kameraya önem veren yönelimine rağmen tüm modellerinde tek kamera kullanan firma için bir ilk olma özelliği taşıyor bu adım. 

Sony bu aşamada çok fazla şey açıklamıyor ama, bu teknolojinin etkileyici oranda düşük ışıkta çekim yapacak kapasitede olacağının sözünü veriyor. Firmanın açıklamasına göre yeni teknoloji ile 52.100’e kadar ISO ve 12.800’e kadar video çekimi mümkün olacak. 

Düşük ışık, telefonlar için engel olmaya devam ediyor uzun süredir. Hem Samsung, hem de ZTE yeni duyurdukları telefon modellerinde düşük ışıkta çekim teknolojisini satış stratejisine dönüştürdüler. üstelik sosyal medyada yapılan medya çekimlerinin büyük bölümü, bar ya da restoran gibi düşük ışıklı alanlarda yapılıyor. Gerçek anlamda düşük ışıkta çekim yapabilecek bir teknoloji bulanıklık ve görüntü kirliliği gibi sorunlar büyük oranda çözüme kavuşturulabilir. 

Yeni teknolojinin Sony’nin ya da diğer üreticilerin telefonlarına ne zaman geleceği ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here