Ana sayfa Haber Sony, Çift Kompakt Fotoğraf Makinesine 4K Ekliyor

Sony, Çift Kompakt Fotoğraf Makinesine 4K Ekliyor

0

Sony, geçtiğimiz hafta yeni bir çift kompakt fotoğraf makinesini duyurdu ve inanılmaz yakınlaştırma yetenekleri ile 24 mm genişliğine ve 720 mm boyutlarına kadar yakınlaştı. Sony’nin kompakt fotoğraf makinelerinin ilki, bu tam zoom menziline sahip değildi. Bu yılki modellere 4K çekim ve bir kerede dokunmatik ekran ekleniyor. Bu, onları Sony’nin çok sevilen RX100 serisine rakip olacak kadar daha yetenekli kameralara dönüştürecek gibi görünüyor.

Yeni modeller, HX99 ve HX95, bir iPod’un boyutuna göre, daha kalın ve yaklaşık yarım kilo ağırlığında. Bu Sony’nin RX100 kameraları ile aynı ancak aralarında kritik bir fark var: RX100 serisi daha büyük bir inçlik bir görüntü sensörü kullanıyordu. Bu kameraların 1 / 2.3 inçlik bir sensörü var ve bu da, diğer ürünlere oranla biraz daha küçüktür. Bu, daha düşük görüntü kalitesi anlamına gelmekle birlikte aynı zamanda bu kameranın muazzam yakınlaştırma aralığına da izin verir.

Sony 4K
Sony 4K

Sony Yeni Kamerasıyla 4K ya Büyük Destek Veriyor

Sony, pop-up vizörü ve arka selfie için 180 derece dönebilen 3 inçlik bir ekran da dahil olmak üzere birçok benzerliği paylaşan bu kameranın bir takım özellikleri, serinin önceki özelliklerini geri planda bırakıyor. Ancak bu yılki modellerin her ikisi de 4K kayıt ekliyor ve HX99 da dokunma yeteneklerini artırıyor. Böylece odaklanmak ve bir çekim yapmak için yalnızca dokunmanız yetiyor. Bu, özellikle akıllı telefon fotoğrafçılığı kullanan kişiler için; fotoğraf makinesini kullanım adına işleri çok daha kolay hale getirebilecek bir değişiklik.

Ayrıca, kompakt bir fotoğraf makinesi arıyor ancak son RX100 serisi kameralar için 1.000 dolarlık bir aralıkta kalmak istemiyorsanız; Sony’nin HX serisinin bir alternatif olarak daha iyi görüneceğini söyleyebiliriz. Her iki kameranın da bu ekim ayında Avrupa’da 500 € ya da yaklaşık 580 USD’ye, HX99’un da 520 € ya da 604 ABD Doları’na ulaşması bekleniyor.

Sony’den kameraların görüntü kalitesini gösteren örnek videolar incelendiğinde; açıkça dinamik aralıkları ve açık tonları yakalamada bir miktar zorlandığı görülüyor. Ancak bu kamerayı başka bir ürün yerine satın almak isterseniz; bunun görüntü kalitesi için değil, yakınlaştırma için olması daha cazip görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here