Ana sayfa Donanım Sony Bravia Z5500

Sony Bravia Z5500

0

Güçlü ve yetenekli

Sony”nin öncü Motionflow 200Hz ve Image Blur Reduction teknolojisi ile donatılan Z5500, yalnızca yumuşak hareketler ve hızlı akan görüntüler üretmekle kalmıyor, ayrıca yeni HT-CT500 Ev Sineması Sistemi ile bir araya geldiğinde kullanıcılarını fazlasıyla tatmin edecek güçlü bir ses sunuyor. Z5500″ün IB Reduction (Image Blur Reduction – Görüntü Bulanıklığı Giderme) olarak adlandırılan tamamlayıcı görüntü iyileştirme teknolojisi de, son görüntünün keskinliğini orijinalden kare kare geliştirerek Motionflow 200Hz işlemine girmeden önce iyileştiriyor. Bu sayede  TV’lerde elde edilen en yumuşak ve net hareket üretimi sağlanıyor.

Yeni Z5500, 40inç (101cm), 46inç (117cm) ve 52inç (132cm) olmak üzere üç farklı ekran boyutu seçeneğiyle sunuluyor. DLNA sertifikalı Z5500, dahili Ethernet portu üzerinden, aynı odada olmasalar bile VAIO PC ya da Giga Juke Hard Disk Sürücülü Hi-Fi Sistem gibi diğer DLNA uyumlu cihazlarla ağ bağlantısı kurabiliyor.

AppliCast özelliği, PCyi açmadan bir dizi çevrim içi hizmete erişmeye olanak tanıyor. Ethernet portu üzerinden Internet’e bağlanan Z5500, uluslararası haberlerden hisse senedi fiyatlarına ve hava tahminlerine kadar en sık takip edilen RSS beslemelerini görüntüleyebiliyor. Ayrıca XMB (XrossMediaBar) ekran üstü arabirimi üzerinden, TV programları izlenirken eş zamanlı olarak görüntülenebilen bir dizi kullanışlı “widget” da yer alıyor.  önceden yüklenmiş analog saat, takvim ve “AppliCast Kullanımı” rehberinin yanı sıra Z5500, hesap makinesi, alarm, dünya saati ve Resim çerçevesi modundayken online kaydedilmiş bir görüntüyü göstermeyi sağlayan çevrimiçi resim çerçevesi gibi ağa bağlı araçları da indirebiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here