Ana sayfa Donanım Sony BRAVIA W955B TV’lerle bambaşka bir izleme deneyimi sunacak

Sony BRAVIA W955B TV’lerle bambaşka bir izleme deneyimi sunacak

0

Güçlü içeriği evlere taşıyan Sony, seçici tüketicilere en iyi izleme deneyimini sağlamaya yönelik teknolojiler ile dolu en iyi görüntü kalitesi ve olağanüstü ses dinamiği sunan Full HD TV yelpazesine en son eklenen BRAVIA W955B serisini piyasaya sürüyor. BRAVIA W955B serisi, daha derin siyahlar, daha detaylı geçişler ve daha yüksek pikler sağlayan yepyeni bir teknoloji içerecek. X-tended Dynamic Range“in eşsiz algoritması, sahnenin koyu alanları tamamen karartarak enerji tüketimini düşük tutarken gerektiğinde parlak alanlara iki kat elektrik akımı uygulanmasına imkân veriyor. Böylece izleyicilere siyah alanların daha koyu, parlak alanların ise daha da parlak göründüğü, çok daha yüksek bir dinamik parlaklık yelpazesi sağlanıyor. X-tended Dynamic Range“in yanı sıra, W955B serisi yeniden üretilmesi zor kırmızılar ve zümrüt yeşillerinin de ekran üzerinde gerçekçi şekilde görünmesine imkân veren TRILUMINOS ekran ile donatılıyor. Bu teknolojilerin bir araya getirilmesi ile birlikte, Full HD TV sağladığı görüntü netliği ve kalitesi ile izleyicilerin aklını başından alacak.

 

 

Sony BRAVIA W955B TV

 

 

 

Oynatım sırasında muazzam miktarda detayı yeniden yaratan X-Reality PRO işlem motorunu içinde barındıran W955B serisi, aynı zamanda yenilikçi “Wedge” yapısına sahip. özel olarak tasarlanan bu yapı, ekran boyutlarının artmaya devam ettiği günümüzde, stabiliteyi artırıyor. Televizyonun ağırlık merkezinin daha aşağıya çekilmesi yoluyla, geleneksel televizyonlara kıyasla daha küçük bir altlık boyutu elde edebilen Sony, böylece büyük ekran boyutuna rağmen çok çeşitli kurulum opsiyonlarına da imkân veriyor. Kurulum opsiyonlarının artırılmasının yanı sıra, TV”nin ses kalitesi de geliştiriliyor. Kapasiteyi artıran kama biçimi, bugüne kadar bir düz ekran TV”de olanlardan daha derin ve daha güçlü ses sunmak için büyük bir hoparlörü içinde barındırmak için kullanılıyor. Hoparlör kapasitesinin artırılması ile, bas da zenginleştiriliyor ve bozulma azaltılıyor; böylece TV izleme deneyimi bir adım daha öteye taşınıyor.

 

Yeni BRAVIA W955B serisi aynı zamanda yüksek kaliteli ses üretmek için Sony“nin eşsiz dijital ses işleme teknolojilerini de bir araya getiren ClearAudio+ teknolojisinin kullanımı ile güçlü ses de vaat ediyor. Bu teknoloji, net vokaller ve gerçek netliğe sahip geniş bir ses yelpazesini yeniden yaratarak sarmalayıcı bir deneyim yaratıyor. One-Flick Entertainment“i ile BRAVIA TV“ler, kullanıcının içeriği hızlıca seçip tadını çıkartmasını sağlayarak program ve filmleri izlemekte yeni bir tarz sunuyor. Bunun içinde aynı zamanda, HD yayın, Blu-ray risk ve ağ içerikleri de yer alıyor. Sony, verimliliği artırmak amacıyla, akıllı telefon ekranındaki içeriği televizyonda gösterebilen tek dokunuşta yansıtmanın yanı sıra, kullanıcıların içerikleri hızlı ve kolay şekilde araması için sezgisel dokunmatik yüzeye sahip One-flick uzaktan kumandayı da geliştirdi.

 

 

Sony BRAVIA W955B TV

 

 

 

Benzersiz “TV için Exmor R CMOS sensörü” ile donatılan yeni BRAVIA TV“lerde, tüketicilere aralarındaki coğrafi mesafeler ne olursa olsun, izleme deneyimlerini Skype üzerinden aileleri, dostları ve sevdikleri ile paylaşmanın konforunu sunan Sosyal Görüntüleme özelliği de bulunuyor. Dahili kamerada kullanılan teknolojiler, konuşmaların televizyonun sesi tarafından susturulmaması veya boğulmamasını ve loş ışıklı odalarda dahi her zaman net ve canlı görüntülerin aktarılabilmesini güvence altına alıyor.
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here