Ana sayfa Donanım Sony Berlin”de Android”siz cihazını tanıtacak

Sony Berlin”de Android”siz cihazını tanıtacak

0

Sony gelecek ay düzenleyeceği teknoloji etkinliğinde yeni piyasaya süreceği akıllı saatlerini ve yeni piyasa stratejilerini tanıtacak. Sony‘nin son akıllı saat hamlesi ile ilgili kesinleşen bir konu da Sony‘nin yeni akıllı saatleri için kullanacağı platform belli olmasa da, kullanmayacağı platform şimdiden belli oldu; Sony, artık akıllı saatleri için Android ile çalışmayacak.

Piyasayada Samsung Gear Live, LG G Watch ve yakında tanıtılması beklenen Moto 360 dedikodularının gölgesinde, Sony‘nin bir kaç yıldır çalışmalar yürüttüğü bir akıllı saatini eylül ayında duyuracağını söyledi. Bununla birlikte, cihazda Android platformu olmayacak.

 

 

 

Sony‘nin gelecek ay Berlin’de tanıtacağı akıllı saatlerin, daha yüksek çözünürlüklü ve kablosuz şarj özellikleri ile dikkat çekeceği söyleniyor. Elbette artık mobil cihazlarda yavaş yavaş standartlaşan darbeye, toza ve suya karşı dayanıklılığı ve yeni arayüz tasarımları da ürünün özellikleri arasında. 

Konu ile ilgili bir gelişme de, Android Wear‘ın internet sitesinde yaşandı. Daha önce Android Wear ekosistemi listesinde görünen Sony, güncel listede artık yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here