Sony Alpha serisinin yeni üyesi a6300 hakikaten iyi!

Sony'nin Alpha serisinden yeni aynasız fotoğraf makinesi modeli a6300 bugün tanıtıldı.

Sony'nin Alpha serisinin yeni aynasız modeli; a6300 fotoğrafçı Cem Talu'nun da katılımıyla tanıtıldı. Sony a6300 ile birlikte Sony'nin G Master etiketli lensleri ve Sony Alpha serisiyle ve diğer makinelerle tavsiye edilen lensler tekrar görücüye çıkarıldı. Lansmandaki konuşmacılar ise; Sony Euroasia Alpha ürün müdürü Eren Sayıp, Sony Euroasia Genel Müdürü Kazuteru Makiyama ve fotoğrafçı Cem Talu oldu. Kısa ve net konuşmalarıyla yeni a6300'den bahsedilirken, Sony'nin en çok seri çekim özelliklerinin üzerine titrediği görülürken makinenin 4K çekim yetenekleri de tanıtıldı. 

Fotoğraf: Cem Talu

Sony a6300, 0,05 saniyelik kısa odaklanma süresi ile dünyanın en hızlı AF yakalama olanağını veren 4D FOCUS’a sahip. Ayrıca, α6300’de tüm görüntü alanı üzerinde yoğun şekilde konumlandırılan 425 aşama algılamalı AF noktası da dünyada herhangi bir değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesinde bulunan en yüksek sayıda AF noktası olurken, sürekli otomatik odaklama ve pozlama izleme ile saniyede 11’e kadar kare çekebiliyor. Ve bununla birlikte, Fotoğraf makinesinin Yüksek Yoğunluklu AF teknolojisi, 425 aşama algılamalı AF noktasını neredeyse tüm görüş alanına konumlandırarak diğer fotoğraf makinelerinin tanıyamadığı küçük ve hızlı nesneler üzerinde dahi geniş bir alan üzerinde doğru şekilde odaklanmasına yardımcı oluyor.

LCD ekran üzerinde ve vizörün üzerinde farklı avantajlar var. Sürekli çekimi besleyen ve aynı zamanda sürekli çekimin olmazsa olmazlarından gerçek zamanlı çekimlere de imkan veren Tru-Finder teknolojisi gerçekten kullanım kolaylığını monitör üzerindeki fotoğrafa yansıtıyor.

α6300’de BIONZ X görüntü işleme motoruna ideal bir eş olan yeni bir 24.2 MP sensörü var. Full frame olmayan Sony değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinde bir diğer ilk ise, yeni α6300’ün Super 35mm formatında dahili 4K video kayıt imkânı sunması. 4K çekim sırasında, fotoğraf makinesi piksel gruplamasız tam dışa okuma kullanarak 20 megapiksel ile 4K UHD’ye kıyasla yaklaşık 2.4 kat (6K eşdeğeri) daha fazla piksel bilgi toplayarak ardından istisnai detay ve derinlikli yüksek kaliteli görüntüler üretmek üzere bu bilgiyi toplayarak yüksek hızda örnekliyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam