Ana sayfa Donanım Sony Alpha ailesinin yeni DSLR’ı: α580

Sony Alpha ailesinin yeni DSLR’ı: α580

0

Sony Alpha ailesinin Full HD video çeken, yüksek performanslı yeni DSLR”ı: α580

Sony, Alpha ailesini genişletmeye devam ediyor. Sony”nin yeni geliştirdiği 16.2 megapiksel Exmor APS HD CMOS sensörü ile donatılan α580, 7fps”e kadar hızlı ve hassas çekim yapıyor. İster fotoğrafa yeni başlayan ister fotoğraf tutkunu olan herkes, yeni α580 ile son derece yaratıcı çekimler yapabiliyor. α580, Full HD video çekme, Otomatik HDR ve 3D panoramik çekim özellikleri ile de çok ayrıcalıklı.

 

Temelinde yeni nesil bir Exmor APS HD CMOS Sensör işlemcisi yer alan α580, Sony”nin güçlü BIONZ görüntüleme işlemcisinin son sürümü ile birlikte, yüksek hızlı sürekli çekimlerin yanı sıra özel bir dijital görüntü birleştirme ve işleme fonksiyonları yelpazesi ile destekleniyor. Bütün bu özellikler, fotoğraf çekmeye yeni başlayanlara ve fotoğraf meraklılarına daha fazla sanatsal olanaklar sağlıyor.
 

A580, 7 fps”ye kadar Yüksek Hızlı Kesintisiz çekim (Speed Priority Continuous Advance) özelliği ile anlık fotoğraf fırsatları sağlıyor. Ayrıca, Sony”nin popüler Hızlı AF Canlı önizleme sistemi şimdi öncekinden daha etkin. Görüntülerin canlı olarak izlenmesinin sağladığı fayda, hareketli nesneleri bile pin-sharp odaklamasında tutabilen yeni geliştirilmiş 15 nokta aşama algılamalı otomatik odaklama sistemi ile daha da artırılıyor.

 

 

DSLR-A580, Sony ve Carl Zeiss”ın 30″dan fazla A-mount değiştirilebilir lenslerinden oluşan bir ürün yelpazesi ile uyumlu ve SteadyShot INSIDE özelliği sunuyor. Bu fotoğraf makinesindeki sensör, elde çekim yaparken 4 pozlandırma adımı ile sallanmaya karşı düzeltme sağlayan görüntü sabitleştirme sistemi sunuyor.

Full HD film çekin
Full HD video çekimi sağlayan A580 fotoğraf makinesinde bu özelliği devreye sokmak için sadece özel Movie düğmesine dokunmak ve AVCHD 1080i veya web dostu MP4 formatlarından birini seçmek yeterli. Detaylı HD videoları ve canlı stereo sesleri kolayca kaydetmek de mümkün. Büyük, yüksek çözünürlüklü Exmor™ APS HD CMOS Sensörü sayesinde, güzel arka plan odaklama dışı (“bokeh”) efektleri ile çarpıcı HD film parçaları çekmek artık çok kolay.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here